Αρχική -- Scholarships -- Notice -- ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 20 Υποτροφιών

(Εαρινού Εξαμήνου 2017)

Πρόγραμμα μετεκπαίδευσης - εξειδίκευσης

«Κλινική Πρακτική στις Μαθησιακές Δυσκολίες»

Το Μητροπολιτικό Κέντρο Δια Βίου Μάθησης επίσημα αναγνωρισμένο Κ.Δ.Β.Μ 2 από τον Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π (Εθνικός Οργανισμός Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού), ανακοινώνει την χορήγηση είκοσι (20) Υποτροφιών ύψους 50% για φοίτηση στο πιστοποιημένο πρόγραμμα επαγγελματικής μετεκπαίδευσης - εξειδίκευσης «Κλινική Πρακτική στις Μαθησιακές Δυσκολίες».

Οι Υποτροφίες απευθύνονται σε νέους πτυχιούχους καθώς και σε επί πτυχίω ενεργούς φοιτητές του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, ειδικοτήτων από τη Σχολή Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών.

Το πρόγραμμα παρέχει για πρώτη φορά στην Ελλάδα την δυνατότητα παρακολούθησης αληθινών περιστατικών με Ειδικές Μαθησιακές Δυσκολίες μέσω μονόδρομου καθρέφτη & προάγει την ενεργητική συμμετοχή στην ανίχνευση, διάγνωση και αποκατάσταση των ΕΜΔ, δημιουργώντας εξατομικευμένο πρόγραμμα παρέμβασης για το κάθε περιστατικό με την βοήθεια έμπειρων εποπτών.

Τίτλος Σπουδών: Advanced Professional Certificate in Diagnosis and Intervention of Specific Learning Difficulties

Φορέας Πιστοποίησης: SQA (Scottish Qualification Authority) αναγνωρισμένος φορέας από το Ελληνικό Υπουργείο Παιδείας (ΦΕΚ 1785/β/24.07.2013).

Γλώσσα Διδασκαλίας & Αξιολόγησης: Ελληνικά

Απαραίτητα Δικαιολογητικά:

Πτυχιούχοι: Αντίγραφο Τίτλου Σπουδών & Αντίγραφο Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας ή Διαβατηρίου

Επί Πτυχίω Ενεργοί Φοιτητές: Βεβαίωση Σπουδών & Αντίγραφο Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας ή Διαβατηρίου

Η Υποβολή Δικαιολογητικών θα γίνεται καθημερινά από τις 10:30 έως τις 16:30 στη Γραμματεία του Μητροπολιτικού Κ.Δ.Β.Μ 2, Μαυροκορδάτου 1 – 3 & Ακαδημίας, (Δίπλα από την Εκκλησία της Ζωοδόχου Πηγής –),5ος όροφος.

Καταληκτική Ημερομηνία Υποβολής: Δευτέρα 23/01/2017 (Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας)

Μετά την υποβολή των δικαιολογητικών, η διαδικασία επιλογής ακολουθείται από προσωπική συνέντευξη με τους υποψήφιους.

Νεες ευκαιριες αυτοαπασχολησης - Erasmus Νεων Επιχειρηματιων