Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- e-shop Manager

e-shop Manager

Η  qmetric,  επιθυμεί να στελεχώσει, για λογαριασμό της Seven Group Α.Ε., τη θέση του/της e-shop Manager

Η Εταιρία-πελάτης

Τα Seven Spots είναι η μεγαλύτερη, σύγχρονη, ελληνική αλυσίδα καταστημάτων (76 σημεία) οικιακής ψυχαγωγίας. Περισσότερες πληροφορίες για τον πελάτη μας, μπορείτε να βρείτε πατώντας εδώ.

Η θέση

Ο/η υποψήφιος/-α που θα επιλεγεί, θα εργάζεται στα κεντρικά γραφεία του πελάτη μας, στη Θεσσαλονίκη. Θα έχει ως σκοπό την οργάνωση, τον συντονισμό και τη διαχείριση του e-shop (www.sevenspot.gr) της εταιρείας με στόχο την ανάδειξη του και την αναβάθμιση του ως βασικό μέσο πωλήσεων της εταιρείας και διαφήμισης των Seven Spots. Πιο συγκεκριμένα, τα καθήκοντα του/της θα περιλαμβάνουν:

• Παρακολούθηση στατιστικών επισκεψιμότητας του e-shop
  • Διασφάλιση ομαλής λειτουργίας του e-shop με την έγκαιρη αναγνώριση των τεχνικών προβλημάτων και τον συντονισμό των ενεργειών για την επίλυσή τους
  • Συνεχής και άμεση ενημέρωση σχετικά με τα νέα προϊόντα που παραλαμβάνονται
  • Επικοινωνία με τους Product Managers, προκειμένου να ανταλλάσσονται πληροφορίες και εκτιμήσεις που θα βοηθούν στην σωστή πρόβλεψη, παραγγελία, τροφοδοσία, στοκ
  • Επικαιροποίηση του e-shop σε αισθητικό και λειτουργικό επίπεδο, φροντίδα για την κατάλληλη εμφάνιση των προϊόντων
  • Διενέργεια ερευνών σε επίπεδο προϊόντων και τιμών ανταγωνισμού και ενημέρωση των αρμοδίων Product Managers
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση ενεργειών προώθησης/διαφήμισης του e-shop
  • Επίτευξη των συμφωνημένων ποσοτικών και ποιοτικών στόχων που αναλαμβάνει.

Το προφίλ σας

Προκειμένου να είστε σε θέση να ανταποκριθείτε στα καθήκοντα της θέσης, θα πρέπει να διαθέτετε τα ακόλουθα:

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Επιθυμητή η καλή γνώση των προϊόντων και του ανταγωνισμού της εταιρείας πελάτη μας στην ελληνική αγορά
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Αξιοπιστία και υπευθυνότητα

Ο πελάτης μας προσφέρει

Εφόσον επιλεγείτε για την κάλυψη της θέσης e-shop Manager, σας προσφέρονται τα ακόλουθα:

• Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης, στο πλαίσιο μίας συνεχώς αναπτυσσόμενης εταιρείας.

Μπορείτε να υποβάλετε την αίτησή σας, πατώντας εδώ (Κωδικός Θέσης: ESM1).

Νεες ευκαιριες αυτοαπασχολησης - Erasmus Νεων Επιχειρηματιων

Latest News