Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Υπεύθυνος Προγραμματισμού Παραγωγής

Υπεύθυνος Προγραμματισμού Παραγωγής

Βιομηχανία Τροφίμων στη Μαγνησία επιθυμεί να προσλάβει Υπεύθυνο Προγραμματισμού Παραγωγής (Κωδ. Θέσης: ΥΠΠ/Ν2016)

Η θέση αναφέρεται στο Διευθυντή Εργοστασίου.

Περιγραφή καθηκόντων:

• Οργανώνει το πρόγραμμα παραγωγής όλων των γραμμών του εργοστασίου
  • Διαπιστώνει ανάγκες παραγωγής προϊόντων και ορίζει πλάνο παραγωγής
  • Δημιουργεί, παρακολουθεί, αναλύει, ελέγχει και βελτιώνει τα Στατιστικά της Παραγωγής με σκοπό την βελτίωση της παραγωγικότητας
  • Δημιουργεί, ελέγχει και βελτιώνει εσωτερικές διαδικασίες παραγωγής με σκοπό τόσο την εύρυθμη λειτουργία του εργοστασίου όσο και τη σωστή ιχνηλασιμότητα των ενεργειών παραγωγής
  • Παρακολουθεί τη σωστή λειτουργία προγραμμάτων, όπως PMS, MMS, WMS, φροντίζει για την ενημέρωση τους και την εκπαίδευση των χρηστών.

Επιθυμητά προσόντα:

• Πτυχίο ΑΕΙ Χημικού Μηχανικού, Οργάνωσης Παραγωγής, Μηχανικού Παραγωγής και Διοίκησης, Μηχανολόγου Μηχανικού Βιομηχανίας ή ανάλογης κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε ανάλογη θέση θα θεωρηθεί προσόν
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών, γνώση Γερμανικών θα θεωρηθεί προσόν
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)

Υπευθυνότητα, ομαδικότητα, ικανότητες οργάνωσης, προγραμματισμού και επικοινωνίας είναι απαραίτητα προσόντα για τον ρόλο.

Αν επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε τις δεξιότητες και τις γνώσεις σας στο έπακρο και ενδιαφέρεστε να εργαστείτε σε μια δυναμική και αναπτυσσόμενη εταιρεία, παρακαλούμε να στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα μέσω email, αναφέροντας τον αντίστοιχο κωδικό θέσης, στην ακόλουθη διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Απόλυτη εχεμύθεια θα τηρηθεί προς όλα τα βιογραφικά.

Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψηφίους που τα βιογραφικά πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα και κριτήρια.

Ημερομηνία: 21/11/2016

Νεες ευκαιριες αυτοαπασχολησης - Erasmus Νεων Επιχειρηματιων