Αρχική -- Scholarships -- Notice -- Σπουδάζω με Υποτροφία της Equal Society

Σπουδάζω με Υποτροφία της Equal Society

Κλείνουν οι αιτήσεις για 5 Ιδρύματα στο πρόγραμμα «Σπουδάζω με Υποτροφία»

Σε λίγες ημέρες κλείνουν οι αιτήσεις για τα  πέντε από τα Ιδρύματα που συμμετέχουν στο πρόγραμμα Σπουδάζω με Υποτροφία της Equal Society.  Για όγδοη συνεχόμενη χρονιά ο Οργανισμός προσφέρει  υποτροφίες μεταπτυχιακών και προπτυχιακών σπουδών σε συνεργασία με τα μεγαλύτερα εκπαιδευτικά Ιδρύματα της χώρας. Πρόκειται για μια πρωτοβουλία που προσφέρει σε νέους και νέες την ευκαιρία να φοιτήσαν δωρεάν στα κορυφαία  δημόσια και ιδιωτικά εκπαιδευτικά Ιδρύματα της επιλογής τους σε μεταπτυχιακές ή προπτυχιακές σπουδές.

Οι υποψήφιοι καλούνται να συμπληρώσουν ηλεκτρονικά την αίτηση συμμετοχής τους και όπου αυτό  απαιτείται, την αίτηση του εκπαιδευτικού Ιδρύματος. Η επιλογή των υποψηφίων γίνεται με βάση κοινωνικά, ακαδημαϊκά και οικονομικά κριτήρια. Αναλυτικότερα, οι αιτούντες κατατάσσονται ανάλογα  της συνολικής βαθμολογίας  που έχουν συγκεντρώσει βάσει του πίνακα κριτηρίων.

Οι ενδιαφερόμενοι  μπορούν αν αιτηθούν  για τις υποτροφίες στον παρακάτω σύνδεσμο    www.e-gnosis.gr

Αναλυτικά οι προσφερόμενες Υποτροφίες και οι καταληκτικές ημερομηνίες των αιτήσεων:

Καταληκτική ημερομηνία αιτήσεων 10  Ιουνίου 2019:

Μία (1) υποτροφία για το full time πρόγραμμα του MBA International Program στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Μία (1) υποτροφία για το full time πρόγραμμα MSc in International Shipping, Finance and Management στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τρείς (3) υποτροφίες για τα μεταπτυχιακά προγράμματα: MSc in Business for Lawyers , MSc in Finance και MSc in Entrepreneurship στο ALBA Graduate Business School ,The American College of Greece

Μία (1) υποτροφία πλήρους φοίτησης  στο Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

Δύο (2) υποτροφίες επιλογής του υποψηφίου στο Mediterranean College

Καταληκτική ημερομηνία αιτήσεων  15  Ιουλίου 2019:

Τέσσερις (4) υποτροφίες στο τμήμα επιλογής του υποψηφίου στο Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος (Θεσσαλονίκη)

Καταληκτική ημερομηνία αιτήσεων 1 Σεπτεμβρίου 2019:

Μία (1) υποτροφία για μεταπτυχιακό  πρόγραμμα επιλογής του υποψηφίου στο ΒCA Οικονομικό Κολλέγιο Αθηνών