Αρχική -- Scholarships -- Notice -- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019 / 2020 ΓΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤO ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019 / 2020 ΓΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤO ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Ο Όμιλος ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ ανακοινώνει ετήσιο Πρόγραμμα Υποτροφιών για Μεταπτυχιακές Σπουδές σε Πανεπιστήμια με αγγλόφωνα προγράμματα στις χώρες:Ηνωμένο Βασίλειο, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, Καναδάς, Γαλλία, Γερμανία, Νορβηγία, Ελβετία και Ολλανδία. Το πρόγραμμα στοχεύει στην υποστήριξη άριστων φοιτητών, οι οποίοι επιθυμούν να εμπλουτίσουν τις γνώσεις τους με εξειδίκευση και σύγχρονες προσεγγίσεις σε θέματα Ενέργειας, Διοίκησης και Οικονομίας, καθώς και σε κλάδους που απαιτούν τεχνολογίες αιχμής.

Οι υποτροφίες αφορούν στην πραγματοποίηση σπουδών πλήρους φοίτησης, με μέγιστη διάρκεια τα δύο έτη, για την απόκτηση Μεταπτυχιακού Διπλώματος Εξειδίκευσης (Master’s Degree). Για το ακαδημαϊκό έτος 2019 / 2020 θα χορηγηθούν συνολικά δέκα (10) υποτροφίες.

Ως καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης των αιτήσεων και των δικαιολογητικών ορίζεται η 30η Απριλίου 2019.

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ ΣΠΟΥΔΩΝ

Τέσσερις (4) υποτροφίες για μεταπτυχιακές σπουδές με θεματικές ενότητες που αφορούν σε Τομείς της Μηχανικής και της Ενέργειας (ΚΩΔ. ΤΟΜΕΑ: ΤΜΕ), όπως:

•  Μηχανική του Πετρελαίου
  •  Έρευνα & Εκμετάλλευση Υδρογονανθράκων
  •  Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας
  •  Ενεργειακός Μετασχηματισμός
  •  Εναλλακτικές Τεχνολογίες και Οχήματα, Εναλλακτικά Καύσιμα και Βιώσιμες Μεταφορές

Τέσσερις (4) υποτροφίες για μεταπτυχιακές σπουδές με θεματικές ενότητες που αφορούν σε Επιστήμες Οικονομίας και Διοίκησης (ΚΩΔ. ΤΟΜΕΑ: ΤΟΔ), όπως:

•  Οικονομικά της Ενέργειας
  •  Δίκτυα Ενέργειας και Ενεργειακή Γεωπολιτική
  •  Διοίκηση Ενεργειακών Έργων
  •  Εφοδιαστική Αλυσίδα Βιομηχανίας Ενέργειας

Δύο (2) υποτροφίες για μεταπτυχιακές σπουδές που αφορούν σε Τομείς Θετικών Επιστημών (ΚΩΔ. ΤΟΜΕΑ: ΤΘΕ), όπως:

•  Πληροφορική, Δίκτυα και Επικοινωνίες
  •  Περιβάλλον, Οικοσυστήματα, Βιώσιμη Ανάπτυξη και Κλιματική Αλλαγή
  •  Προηγμένα Ενεργειακά Υλικά για την Παραγωγή και Αποθήκευση Ενέργειας
  •  Ψηφιακός Μετασχηματισμός, Τεχνητή Νοημοσύνη, Ρομποτική και Ευφυείς Πόλεις

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να υποβάλουν το Έντυπο Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση μαζί με τα δικαιολογητικά τους με έναν από τους παρακάτω τρόπους:

• Ταχυδρομικώς με συστημένη επιστολή στη διεύθυνση: ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ, Χειμάρρας 8Α , 151 25 Μαρούσι Υπόψιν Διεύθυνσης Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης Ομίλου Με την ένδειξη «Πρόγραμμα Υποτροφιών 2019 / 2020» και αναγράφοντας απαραιτήτως τον αντίστοιχο ΚΩΔΙΚΟ ΤΟΜΕΑ. (τηλ.: 210 6302910, 210 6302791)
  • Ηλεκτρονικά στη διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.  με Θέμα τον αντίστοιχο ΚΩΔΙΚΟ ΤΟΜΕΑ και επισυναπτόμενα τα δικαιολογητικά μέχρι και την 30η Απριλίου 2019.

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο.

Ημερομηνία:13.02.2019

Περιεχόμενο : 20757