www.career.uth.gr

Γραφείο Διασύνδεσης Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

  • Μεγαλύτερο μέγεθος γραμματοσειράς
  • Προκαθορισμένο μέγεθος γραμματοσειράς
  • Μικρότερο μέγεθος γραμματοσειράς
Αρχική -- Αγορά Εργασίας
Job Market

Εύρεση Απασχόλησης - Συμβουλευτική Σταδιοδρομίας

Στόχος της συγκεκριμένης υπηρεσίας είναι η υποστήριξη των φοιτητών και των αποφοίτων του Ιδρύματος στην καλύτερη δυνατή προετοιμασία τους για την ένταξη τους στην αγορά εργασίας.

Θέσεις Εργασίας

Στη συγκεκριμένη σελίδα μπορείτε να βρείτε όλες τις προκηρυσσόμενες θέσεις εργασίας. Ο ενδιαφερόμενος μπορεί να επισκεφτεί το σύνδεσμο αυτό τόσο για προκηρύξεις - διαγωνισμούς του ευρύτερου δημόσιου τομέα όσο και για ευκαιρίες εργασίας στον ιδιωτικό τομέα.

Συνεργαζόμενες Επιχειρήσεις

To Γραφείο Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας μέσω της υπηρεσίας του, της διασύνδεσης με την Αγορά Εργασίας συνεργάζεται με μια σειρά από επιχειρήσεις που καλύπτουν όλο το φάσμα της οικονομικής δραστηριότητας και που προέρχονται από ολόκληρη την Ελλάδα.

Χρήσιμες Διευθύνσεις

Μηχανές αναζήτησης και χρήσιμες διευθύνσεις για την εύρεση εργασίας.

Κey Account Manager

Θέση:ΤΕ/ΠΕ Κey Account Manager

Πηγή: www.apo.gr 27/07/2010
Περισσότερες Πληροφορίες: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Υπεύθυνοι Πωλήσεων

Θέσεις:
-ΤΕ/ΠΕ Υπεύθυνος Πωλήσεων
-ΤΕ/ΠΕ Υπεύθυνος Πωλήσεων Β2Β

Υπάλληλος Διεκπεραίωσης Νομικών Υπηρεσιών

Θέση: Υπάλληλος Διεκπεραίωσης Νομικών Υπηρεσιών (κωδ. θέσης: S-722/9741)
Σπουδές: Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ΤΕΙ/Κολεγίου
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Εργοδότης: Τραπεζικός  Οργανισμός
Προσόντα:
-Προϋπηρεσία τουλάχιστον ένα (1) έτος θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
-Επιθυμητή προϋπηρεσία σε νομικό περιβάλλον
-Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
-Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office (Word, Excel) και Internet

Πηγή & Περισσότερες Πληροφορίες: http://www.skywalker.gr/
Ημερομηνία δημοσίευσης/ανανέωσης: 27/07/2010

Nέος μηχανικός - Αττική

Τεχνική εταιρεία, ζητεί νέο μηχανικό με 3ετή εμπειρία στην κατασκευή δημοσίων έργων (επίβλεψη, λογαριασμοί, ΠΠΑΕ, ΑΠΕ, προσφορές κλπ.), για έργα στο νομό Αττικής, με γνώσεις Η/Υ και ο οποίος να κατέχει δίπλωμα αυτοκινήτου και μηχανής.

Πηγή & Περισσότερες Πληροφορίες: https://portal.tee.gr/
(Ημ/νία ενημέρωσης: 26/07/2010 Αρ. Αγγελίας: 46842  ΤΕΥΧΟΣ 6/9)

Πωλήσεις Τραπεζικών Προϊόντων

(Ref: IND_Κόρινθος, Ρόδος, Καλαμάτα, Ιωάννινα, Λάρισα, Σέρρες,
Ξάνθη, Ηράκλειο, Αλεξανδρούπολη, Αθήνα, Θεσσαλονίκη)

Γνωστός Τραπεζικός Οργανισμός, μέλος του μεγαλύτερου χρηματοοικονομικού ομίλου στον κόσμο, αναζητά τραπεζικό εκπρόσωπο για κάθε μία από τις παραπάνω πόλεις.
Περιγραφή θέσης
• Πώληση μέσω άμεσης επαφής με τον πελάτη
• Εργασία εσωτερικά σε εμπορικό κατάστημα λιανικής
• Ημι-απασχόληση (4ωρη ή 6ωρη εργασία )
Απαιτούμενα προσόντα
• Εμπειρία στις πωλήσεις
• Επικοινωνιακές ικανότητες, ομαδικό πνεύμα και ευελιξία
• Πελατοκεντρική αντίληψη και προσανατολισμός στο στόχο
• Τίτλος σπουδών επιθυμητός
• Γνώσεις αγγλικών και ηλεκτρονικών υπολογιστών
Παροχές εταιρίας
• Σταθερός μισθός & υψηλό bonus
• Άμεση ασφάλιση Ι.Κ.Α
• Εξέλιξη στις πωλήσεις ή στο τμήμα προσωπικού
• Σύγχρονη και διαρκής εκπαίδευση

Παρακαλούμε στείλτε το βιογραφικό σας σημείωμα με τον κωδικό :
IND_ΠΟΛΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ (π.χ. IND_ΡΟΔΟΣ) στην ηλεκτρονική διεύθυνση
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Exports’ Assistant - Πτυχιούχος Οικονομικής Κατεύθυνσης

Exports’ Assistant
(Γνώση Γαλλικών & Iταλικών) (Ref: EXG-410)

Mία από τις μεγαλύτερες παραγωγικές εταιρίες ειδών μόδας στην Ευρώπη με έδρα τη Μεταμόρφωση, αναζητά για να καλύψει τις ανάγκες επέκτασής της στην ευρωπαϊκή αγορά, ένα νέο συνεργάτη για το τμήμα Εξαγωγών.

Κύριες Αρμοδιότητες:
• Διαχείριση του υπάρχοντος πελατολογίου (παραγγελειοληψία, παρακολούθηση παραγωγής κλπ)
• Αναζήτηση, προσέγγιση και προσέλκυση νέων πελατών
• Προετοιμασία και συμμετοχή της εταιρίας σε ευρωπαϊκές εκθέσεις
• Προετοιμασία του προωθητικού υλικού

Απαιτούμενα προσόντα:

• Πτυχίο Οικονομικής κατεύθυνσης
• Μικρή προϋπηρεσία σε τμήμα πωλήσεων (επιθυμητή)
• Άριστη γνώση Αγγλικών & εφαρμογών MS Office
• Άριστη γνώση Γαλλικών & Ιταλικών
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
• Δυνατότητα μετακινήσεων (επαγγελματικά ταξίδια στο εξωτερικό)

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
• Άνεση στην επικοινωνία και στις διαπραγματεύσεις, λέγειν και διπλωματία
• Οργανωτικό και ομαδικό πνεύμα, αναλυτική σκέψη και μεθοδικότητα,
• Εργατικότητα, ευελιξία, συνέπεια και επιθυμία επίτευξης απαιτητικών στόχων
• Επαγγελματική παρουσία και ευχάριστη προσωπικότητα

Η εταιρία προσφέρει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ευχάριστο περιβάλλον εργασίας και προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο οργανισμό. Παρακαλούμε στείλτε το βιογραφικό σας σημείωμα με τον κωδικό: EXG-410 στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. . Όλες οι αιτήσεις θα θεωρηθούν απόλυτα εμπιστευτικές. Εάν δεν επιθυμείτε να διατηρήσουμε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση δεδομένων της εταιρίας μας, παρακαλούμε ειδοποιείστε μας γραπτώς.

401 θέσεις με συμβάσεις ορισμένου χρόνου σε διάφορους φορείς του δημοσίου

Πηγή: http://www.tanea.gr/
Περισσότερες Πληροφορίες: http://www.asep.gr/

Aντιπρόσωπος - Αθήνα

Θέση: Aντιπρόσωπος
Περιοχή: Αθήνα
Εργοδότης: Εταιρεία παραφαρμακευτικών προϊόντων

Πηγή: www.apo.gr 26/07/2010

Βρεφονηπιοκόμος

Θέση: Βρεφονηπιοκόμος για καθημερινή φύλαξη δύο παιδιών από Σεπτέμβρη

Πτυχιούχος Φιλολογίας, Γλωσσολογίας ή συναφών ανθρωπιστικών επιστημών

Θέση: Συνεργάτης/συνεργάτιδα μερικής απασχόλησης
Σπουδές: πτυχίο Φιλολογίας,Γλωσσολογίας ή συναφών ανθρωπιστικών επιστημών
Εργοδότης: Ερευνητικό Πανεπιστημιακό Ινστιτούτο
Προσόντα: εμπειρία σε επιμέλεια εκδόσεων και μεταφράσεις, άριστη γνώση αγγλικών και Η/Υ

Γραμματειακή Υποστήριξη - Ερευνητικό Ινστιτούτο

Θέση: Γραμματειακή Υποστήριξη
Σπουδές: πτυχίο AEI/TEI
Εργοδότης: Ερευνητικό Ινστιτούτο
Προσόντα: άριστη γνώση αγγλικών & Η/Υ, εμπειρία στην διαχείριση ερευνητικών προγραμμάτων και σεμιναρίων
Λήξη: 13/08/2010

Σελίδα 875 από 891

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Η λίστα με όλα τα διαθέσιμα Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων

Η Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων είναι μία εκπτωτική κάρτα, η οποία απευθύνεται σε νέους ηλικίας από 13 έως 30 ετών και προσφέρει στους κατόχους της εκπτώσεις τόσο στην Ελλάδα όσο και σε 37 ακόμα χώρες του εξωτερικού, σε κατηγορίες προϊόντων και υπηρεσιών, όπως: πολιτισμός, εκπαίδευση, καταστήματα, μεταφορές, τουρισμός, υγεία.Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Νεα σε μορφη RSS

Αναζήτηση Εργασίας
Ανακοινώσεις
Υποτροφίες

Disabled.GR

Disabled.gr - Portal για την αναπηρία

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΚΑΙ/Η' ΜΑΘΗΣΙΑΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Στο πλαίσιο των στοχευμένων δράσεων της Επιτροπής Ερευνών του Παν/μιου Θεσσαλίας υλοποιείται το έργο «H πρόσβαση των Φοιτητών με Ειδικές Ανάγκες στο φυσικό και μαθησιακό περιβάλλον του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας» (Επ. Υπεύθυνη Μάγδα Νικολαραΐζη). Το πρόγραμμα περιλαμβάνει την καταγραφή των αναγκών των φοιτητών/τριών με αναπηρίες ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (ΦμεΑ) σχετικά με την προσβασιμότητά τους στο ΠΘ, την υποστήριξη των ΦμεΑ από τους συμφοιτητές τους που λειτουργούν ως βοηθοί και την υποστήριξη των διδασκόντων με ΦμεΑ. Για τους βοηθούς θα υπάρχει και μία συμβολική αμοιβή.
Παρακαλούνται οι φοιτητές και οι διδάσκοντες του ΠΘ να επισκεφτούν την ιστοσελίδα του προγράμματος http://prosvasi.uth.gr για να ενημερωθούν για το πρόγραμμα, να βρουν πληροφορίες για τα άτομα με αναπηρία και επίσης  να συμπληρώσουν και να υποβάλλουν ηλεκτρονικά τα σχετικά έντυπα.

Research Jobs

Η στήλη Research Jobs http://www.researchgate.net/jobs/research/ της πλατφόρμας ResearchGate δίνει τη δυνατότητα αναζήτησης εργασίας στον ερευνητικό τομέα, σε οργανισμούς ανά τον κόσμο.

Polls

Είναι χρήσιμος αυτός ο δικτυακός τόπος (site)

Τελευταία Νέα

Stats

Μέλη : 5
Περιεχόμενο : 20753
Εμφανίσεις Περιεχομένου : 11915984