Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Design Manager

Design Manager

Περιγραφή Θέσης

Multinational company, leader in the Greek Packaging market, is currently looking for Design Manager located in Athens:

Our Design Manager will be responsible for leading new packaging developments and packaging optimization projects of customers. The role involves working closely with the sales, marketing and operations teams.

Key Accountabilities

• Be the liaison between sales and operations to develop new packaging solutions for customers
  • Successfully deliver technical customer projects
  • Co-Create multi-material packaging solutions with the internal design network