Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Σχεδιαστής Μηχανολόγος Μηχανικός

Σχεδιαστής Μηχανολόγος Μηχανικός

Περιγραφή Θέσης

Η εταιρεία Παναγιώτης Μπάγκος & Σια Ο.Ε. (PROVIK) που εξειδικεύεται στη σχεδίαση και στη κατασκευή βιομηχανικών μηχανών με έδρα την Αθήνα, ζητά Σχεδιαστή Μηχανολόγο Μηχανικό για θέση στο τμήμα Ανάπτυξης και Σχεδίασης.

Βασικές Αρμοδιότητες:

• Σχεδίαση μηχανισμών και μηχανών με γνώμονα την αποτελεσματικότητα, την απλότητα, το κόστος, την ασφάλεια και τη διευκόλυνση της συντήρησης.
  • Διεξαγωγή κινηματικής και δυναμικής ανάλυσης των μηχανισμών με σκοπό την εξασφάλιση της αντοχής τους στις συνθήκες λειτουργίας.
  • Μελέτη και εκτέλεση πειραμάτων κατά τη διάρκεια της ανάπτυξης των εφαρμογών.
  • Υλοποίηση κατασκευαστικών σχεδίων και λίστας υλικών του συνόλου των εξαρτημάτων της υπό σχεδίαση μηχανής.
  • Τήρηση εποπτείας έργου σε συνεργασία με το διαχειριστή έργου.

Επιθυμητές Δεξιότητες και Εμπειρία:

• Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού Α.Ε.Ι.
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σε συναφή τομέα είναι επιθυμητός (όχι υποχρεωτικός).
  • Εργασιακή εμπειρία σε σχετική θέση θα θεωρηθεί βασικό πλεονέκτημα.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στο Μηχανολογικό σχέδιο και γνώση σχεδιαστικού πακέτου (3D Cad Software, κατά προτίμηση DS Solidworks).
  • Ισχυρή αναλυτική σκέψη και επικοινωνιακές δεξιότητες, εργασία σε ομαδικό κλίμα.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής , εξίσου σε προφορικό και γραπτό λόγο

Περισσότερες Πληροφορίες