Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Βοηθός Λογιστή / Επόπτης

Βοηθός Λογιστή / Επόπτης

H Φοβερά Προστασία Α.Ε., εταιρία παροχής λογιστικών, φοροτεχνικών, μισθοδοτικών και συμβουλευτικών υπηρεσιών, αναζητά για τα γραφεία της στη Θεσσαλονίκη:

Βοηθό Λογιστή / Επόπτη

Κύριες αρμοδιότητες:

• Ενασχόληση με τον λογιστικό κύκλο και τη φορολογία φυσικών και νομικών προσώπων
  • Ενημέρωση των αποτελεσμάτων των απλογραφικών ή διπλογραφικών βιβλίων των πελατών
  • Ενημέρωση των υφιστάμενων πελατών μέσα από τακτικές επισκέψεις για την τρέχουσα οικονομική και φορολογική πορεία τους, καθώς και για τις οφειλές τους σε ασφαλιστικούς και λοιπούς δημόσιους φορείς
  • Προετοιμασία φορολογικών δηλώσεων
  • Κατά περίπτωση καταχώριση παραστατικών και υπολογισμός και υποβολή υποχρεώσεων

Απαιτήσεις θέσης:

• Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχο ρόλο σε λογιστική – φοροτεχνική εταιρία
  • Πολύ καλή γνώση του λογιστικού κύκλου (απλογραφικά και διπλογραφικά βιβλία) και της φορολογικής νομοθεσίας (φυσικών και νομικών προσώπων)
  • Άριστος χειρισμός Η/Υ, MS Office, Gmail, CRM
  • Εξοικείωση με τη χρήση λογιστικών προγραμμάτων ή/και συστημάτων ERP
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες, προσοχή στη λεπτομέρεια και εχεμύθεια
  • Προσαρμοστικότητα, αντίληψη, διπλωματία και δυναμισμός
  • Θέληση για εξέλιξη και ανάπτυξη των γνώσεων

Περισσότερες Πληροφορίες

Ημερομηνία:03.10.2020