Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Βοηθός Λογιστή

Βοηθός Λογιστή

Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να είναι σε θέση να διασφαλίζει την πληρότητα και την ορθότητα  του συνόλου των λογιστικών εγγραφών της εταιρείας και για τη διαχείριση των οικονομικών θεμάτων

Κύριες Αρμοδιότητες:

• Ορθή και έγκαιρη καταχώρηση και συμφωνία λογιστικών παραστατικών
  • Παρακολούθηση φορολογικών και ασφαλιστικών διαδικασιών και υποχρεώσεων
  • Παρακολούθηση και επαλήθευση των οικονομικών συναλλαγών της επιχείρησης
  • Έγκαιρη και ακριβής σύνταξη οικονομικών καταστάσεων αποτελεσμάτων
  • Προγραμματισμός χρηματοροών για διασφάλιση της ρευστότητας της εταιρείας
  • Μέριμνα για την τήρηση της πολιτικής είσπραξης των απαιτήσεων της εταιρείας, καθώς επίσης και της έγκαιρης υλοποίησης των πληρωμών
  • Συνεργασία με όλα τα τμήματα της εταιρείας για θέματα οικονομικού προγραμματισμού
  • Ορθή και έγκαιρη καταχώρηση και συμφωνία παραγγελιών

Προφίλ υποψηφίου:

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Γνώσεις αρχών οργάνωσης και διοίκησης, λογιστικής, δικαίου και φορολογικής νομοθεσίας
  • 4ετής τουλάχιστον εμπειρία σε σχετική θέση
  • Άριστη γνώση χρήσης MS Office, με υψηλή εξειδίκευση στο Excel και εξοικείωση με τη χρήση συστημάτων ERP
  • Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Θετική στάση και ισχυρή εργασιακή ηθική
  • Δεξιότητες επικοινωνίας και νοοτροπία ομαδικής εργασίας
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες
  • Σημασία στη λεπτομέρεια
  • Οξεία αντίληψη στην ανάλυση και ικανότητα ανταπόκρισης σε προθεσμίες

Περισσότερες Πληροφορίες

Ημερομηνία:21.09.2020