Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Απόφοιτος Τμήματος Πολιτιστικής Διαχείρισης

Απόφοιτος Τμήματος Πολιτιστικής Διαχείρισης

Το Ερευνητικό Κέντρο «Αθηνά» εποπτευόμενο από την Γενική Γραμματεία Έρευνας και Τεχνολογίας του Υπουργείου Ανάπτυξης και Επενδύσεων προτίθεται να απασχολήσει  ένα (1) επιστημονικό συνεργάτη με τον οποίο θα συναφθεί σύμβαση εργασίας ορισμένου χρόνου ή μίσθωσης έργου και δη, για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που συναρτάται με την υλοποίηση συγκεκριμένων παραδοτέων, δυνάμενη να παραταθεί με βάση την πορεία του ανωτέρω αναφερόμενου έργου έως την ολοκλήρωσή του  με ανάλογη αμοιβή και προσκαλεί φυσικά πρόσωπα να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους για ανάληψη σχετικού έργου, σύμφωνα με τους όρους που αναφέρονται στη συνέχεια της παρούσας, στο πλαίσιο υλοποίησης του εν λόγω έργου.

Ειδικότητα: Απόφοιτος Τμήματος σχετιζόμενου με θέματα Πολιτιστικής Διαχείρισης ή άλλου συναφούς αντικειμένου Ανώτατου Εκπαιδευτικού Ιδρύματος του εσωτερικού ή του εξωτερικού

Απαραίτητα προσόντα

• Πανεπιστημιακός τίτλος σπουδών από Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα του εσωτερικού ή του εξωτερικού
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών σχετικός με θέματα πολιτιστικής διαχείρισης
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον δέκα (10) ετών στην εκτέλεση ερευνητικών έργων
  • Εμπειρία στη συγγραφή παραδοτέων στα πρότυπα των προαναφερθέντων έργων
  • Εμπειρία στην οργάνωση και διεξαγωγή εργαστηρίων καθορισμού αναγκών χρηστών και αξιολόγησης τεχνολογικών εργαλείων με πραγματικούς χρήστες
  • Τεκμηριωμένη άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας

Τόπος απασχόλησης

Ως τόπος απασχόλησης του έκτακτου προσωπικού ορίζεται η έδρα του Ε.Κ. «Αθηνά», Αρτέμιδος 6 & Επιδαύρου, Μαρούσι.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος – Υποβολή δικαιολογητικών:

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν πρόταση σύναψης σύμβασης συνοδευόμενη από τον πλήρη φάκελο δικαιολογητικών, στον οποίο θα πρέπει να εμπεριέχονται τα ακόλουθα στοιχεία

• Αίτηση με αναφορά στον κωδικό της θέσης,
  • Λεπτομερές βιογραφικό σημείωμα στην ελληνική γλώσσα
  • Ευκρινή φωτοαντίγραφα τίτλων σπουδών
  • Βεβαιώσεις εμπειρίας

και κάθε άλλο στοιχείο που θα μπορούσε να βοηθήσει στη διαμόρφωση σωστής γνώμης για την εμπειρία, τις γνώσεις και την καταλληλότητά τους εντός δεκαπέντε (15) ημερολογιακών ημερών από τη δημοσίευση της παρούσας πρόσκλησης, δηλαδή το αργότερο μέχρι τις 14.08.2020, ώρα 15:00 στην παρακάτω διεύθυνση: Ερευνητικό Κέντρο «Αθηνά», Ινστιτούτο Επεξεργασίας Λόγου, Αρτέμιδος 6 & Επιδαύρου, Μαρούσι, ΤΚ 15125, Υπόψη κ. Ε. Τσούνη

Περισσότερες Πληροφορίες

Ημερομηνία:31.07.2020