Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Διαχειριστής eCommerce/Social Media Channels

Διαχειριστής eCommerce/Social Media Channels

Περιγραφή θέσης:

• Διαχείριση καταλόγου προϊόντων eshop, διαχείριση περιεχομένου (κείμενα, φωτογραφίες), παρακολούθηση/ενημέρωση αποθεμάτων
  • Διαχείριση/παρακολούθηση εμπορικών συναλλαγών πελατών eshop σε συνεργασία με το εμπορικό τμήμα/ λογιστήριο
  • Διαχείριση περιεχομένου mini sites / blog της εταιρίας
  • Δημιουργία και δημοσίευση περιεχομένου για τα social media channels της εταιρίας
  • Επικοινωνία με τους followers, μέσο σχολίων ή inbox των social media channels (social media moderation)
  • Πρόταση και δημιουργία ενεργειών για την ενίσχυση του brand awareness της εταιρίας
  • Συνεχής ενημέρωση για τις τρέχουσες τεχνολογίες και τις τάσεις στα social media, τις εφαρμογές και τις τρέχουσες τεχνολογίες
  • Έρευνα, συγκέντρωση και ανάλυση πληροφοριών, προκειμένου να εντοπίσετε τάσεις και να κάνετε συστάσεις για τη συνεχή βελτίωση της διαδικτυακής υπηρεσίας
  • Παρακολούθηση και ανάλυση στοιχείων ιστού και άλλα KPIs, συνιστώντας ενέργειες για τη βελτίωση της αποτελεσματικότητας των λειτουργιών, των πωλήσεων και του μάρκετινγκ
  • Έλεγχος και οργάνωση στις λειτουργίες logistics, για να διασφαλίσετε ότι πληρούνται όλα τα κριτήρια διαδικτυακής υπηρεσίας
  • Συνεργασία με τα άλλα τμήματα της εταιρίας όπως Marketing, τμήμα πωλήσεων, εμπορικό τμήμα
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη της διαδικτυακής επιχειρηματικής στρατηγικής
  • Επίβλεψη και άμεση συνεργασία με το IT
  • Υποστήριξη πελατών
  • Οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα ad hoc
  • Ο χώρος εργασίας βρίσκεται στα βόρεια προάστια της Αττικής

Προ απαιτούμενα θέσης:

• Αποδεδειγμένη εμπειρία στη διαχείριση περιεχομένου
  • Εμπειρία στη λειτουργία/διαχείριση eCommerce καναλιού πωλήσεων
  • Πολύ καλή δεξιότητα στη συγγραφή κειμένων
  • Δυνατότητα παραγωγής δημιουργικού περιεχομένου (κείμενα, εικόνες)
  • Καλή γνώση των Social Media Channels
  • Εμπειρία σε eCommerce πλατφόρμες
  • Εμπειρία σε Content Management πλατφόρμες
  • Γνώσεις σε εργαλεία γραφιστικής (Photoshop, GIMP, κ.λπ.) θα θεωρηθεί έως πλεονέκτημα
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας οργάνωσης και σχεδιασμού
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας, τόσο προφορικά όσο και γραπτά
  • Εκπληρωμένες υποχρεώσεις στρατιωτικής θητείας (για τους άνδρες)
Ημερομηνία:30.07.2020
Πηγή:www.skywalker.gr