www.career.uth.gr

Γραφείο Διασύνδεσης Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

  • Μεγαλύτερο μέγεθος γραμματοσειράς
  • Προκαθορισμένο μέγεθος γραμματοσειράς
  • Μικρότερο μέγεθος γραμματοσειράς
Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Αξιολόγηση Περιεχομένου στα Γερμανικά

Αξιολόγηση Περιεχομένου στα Γερμανικά

Γνωρίζετε Γερμανικά σε επίπεδο Β2+;  Κατέχετε πολύ καλό επίπεδο αντίληψης του γραπτού λόγου στα Γερμανικά και διακρίνεστε για τις ανεπτυγμένες κριτικές σας ικανότητες; Σας χαρακτηρίζει η εξαιρετική σχέση με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης;

Αν ναι, τότε η επαγγελματική προοπτική αυτή είναι ακριβώς αυτό που αναζητάτε. Αρπάξτε την ευκαιρία και εργαστείτε για μια πολυεθνική εταιρία που επεκτείνεται διαρκώς, εκπροσωπώντας παράλληλα έναν από τους μεγαλύτερους ιστότοπους κοινωνικής δικτύωσης παγκοσμίως.

Παροχές:

Το πακέτο που προσφέρει η εταιρία για το ρόλο Αξιολόγησης Περιεχομένου στα Γερμανικά περιλαμβάνει:

  • Ανταγωνιστικό μισθό (14 μισθοί ετησίως)
  • Μηνιαία bonus
  • Επί πληρωμή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης μέσα στην εταιρία
  • Πακέτο μετεγκατάστασης σε περίπτωση που διαμένετε μόνιμα εκτός Ελλάδας ή Αθηνών
  • Μοντέρνο και υψηλής ποιότητας εργασιακό περιβάλλον
  • Ασφάλιση και ιατρική περίθαλψη
  • Ειδικές προσφορές και εκπτώσεις για όλους τους εργαζόμενους

Αρμοδιότητες:

Στo ρόλο Αξιολόγησης Περιεχομένου στα Γερμανικά, οι κύριες αρμοδιότητές σας θα είναι να:

  • Ελέγχετε και αξιολογείτε τις αγγελίες/δημοσιεύσεις που προέρχονται από προσωπικά προφίλ ή επαγγελματικές σελίδες
  • Διαχειρίζεστε τα εισερχόμενα αιτήματα που αφορούν περιεχόμενο το οποίο έχει καταγγελθεί ως προσβλητικό/υβριστικό
  • Αναλύετε και αποσαφηνίζετε τους όρους χρήσης και τις πολιτικές που ορίζονται για τη εκάστοτε αγορά

Προσόντα:

Για να ανταποκριθείτε με επιτυχία στο ρόλο Αξιολόγησης Περιεχομένου στα Γερμανικά, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:

  • Β2 στη Γερμανική γλώσσα ή τουλάχιστον αντίστοιχο επίπεδο επικοινωνίας, γραφής και κατανόησης
  • Εξαιρετική αντίληψη περιεχομένου στα Γερμανικά
  • Επαρκής γνώση αγγλικών
  • Εξοικείωση με τα current trends και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης
  • Ανεπτυγμένες κριτικές ικανότητες και ενσυναίσθηση
Ημερομηνία:30.07.2020
Πηγή:www.skywalker.gr

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Η λίστα με όλα τα διαθέσιμα Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων

Η Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων είναι μία εκπτωτική κάρτα, η οποία απευθύνεται σε νέους ηλικίας από 13 έως 30 ετών και προσφέρει στους κατόχους της εκπτώσεις τόσο στην Ελλάδα όσο και σε 37 ακόμα χώρες του εξωτερικού, σε κατηγορίες προϊόντων και υπηρεσιών, όπως: πολιτισμός, εκπαίδευση, καταστήματα, μεταφορές, τουρισμός, υγεία.Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Νεα σε μορφη RSS

Αναζήτηση Εργασίας
Ανακοινώσεις
Υποτροφίες

Disabled.GR

Disabled.gr - Portal για την αναπηρία

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΚΑΙ/Η' ΜΑΘΗΣΙΑΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Στο πλαίσιο των στοχευμένων δράσεων της Επιτροπής Ερευνών του Παν/μιου Θεσσαλίας υλοποιείται το έργο «H πρόσβαση των Φοιτητών με Ειδικές Ανάγκες στο φυσικό και μαθησιακό περιβάλλον του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας» (Επ. Υπεύθυνη Μάγδα Νικολαραΐζη). Το πρόγραμμα περιλαμβάνει την καταγραφή των αναγκών των φοιτητών/τριών με αναπηρίες ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (ΦμεΑ) σχετικά με την προσβασιμότητά τους στο ΠΘ, την υποστήριξη των ΦμεΑ από τους συμφοιτητές τους που λειτουργούν ως βοηθοί και την υποστήριξη των διδασκόντων με ΦμεΑ. Για τους βοηθούς θα υπάρχει και μία συμβολική αμοιβή.
Παρακαλούνται οι φοιτητές και οι διδάσκοντες του ΠΘ να επισκεφτούν την ιστοσελίδα του προγράμματος http://prosvasi.uth.gr για να ενημερωθούν για το πρόγραμμα, να βρουν πληροφορίες για τα άτομα με αναπηρία και επίσης  να συμπληρώσουν και να υποβάλλουν ηλεκτρονικά τα σχετικά έντυπα.

Research Jobs

Η στήλη Research Jobs http://www.researchgate.net/jobs/research/ της πλατφόρμας ResearchGate δίνει τη δυνατότητα αναζήτησης εργασίας στον ερευνητικό τομέα, σε οργανισμούς ανά τον κόσμο.

Polls

Είναι χρήσιμος αυτός ο δικτυακός τόπος (site)

Τελευταία Νέα

Stats

Μέλη : 5
Περιεχόμενο : 23322
Εμφανίσεις Περιεχομένου : 14725038