Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Service Engineer

Service Engineer

Service Engineer - Αθήνα

Εάν η τεχνολογία σας συναρπάζει, εάν κάθε προϊόν αποτελεί μια πρόκληση για σας, εάν σας αρέσει να μοιράζεστε τις γνώσεις και τις ιδέες σας, εάν αναζητάτε ένα δυναμικό, συνεχώς εξελισσόμενο περιβάλλον εργασίας, ελάτε μαζί μας.

Η Info Quest Technologies ΑΕΒΕ, κορυφαία εταιρία πληροφορικής και επικοινωνιών, θυγατρική της Quest Συμμετοχών, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω ειδικότητα: Service EngineerΚωδικός: SE/06.20

O/Η κατάλληλος υποψήφιος θα ενταχθεί στο τμήμα In House Service της Τεχνικής Διεύθυνσης της Info Quest Technologies και θα είναι υπεύθυνος-η για:

Τη διάγνωση βλαβών και την επισκευή προϊόντων κινητής τηλεφωνίας και οικοσυστήματος (π.χ. robot vacuum cleaners, προϊόντα micro mobility) διαφόρων κατασκευαστών σύμφωνα με τις αντίστοιχες διαδικασίες της εταιρίας και των κατασκευαστών

Απαιτούμενα προσόντα:

• Κάτοχος πτυχίου ΙΕΚ / ΤΕΙ με κατεύθυνση Ηλεκτρονικής ή Τηλεπικοινωνιών
  • Πολύ καλή γνώση λύσεων και προϊόντων βασισμένων στο λειτουργικό σύστημα Android σε επίπεδο hardware και software
  • Καλή γνώση Microsoft Office
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα ομαδικότητας, επικοινωνίας και εξυπηρέτησης του πελάτη
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους)
  • Τυχόν πιστοποιήσεις κατασκευαστών θα θεωρηθούν επιπλέον προσόν
  • Γνώση SAP θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν