Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Λογιστής / Στέλεχος Λογιστηρίου

Λογιστής / Στέλεχος Λογιστηρίου

Λογιστής / Στέλεχος Λογιστηρίου - Αθήνα

Γαλλική πολυεθνική εταιρία και παγκόσμιος ηγέτης στον χώρο της αρτοποιίας / ζαχαροπλαστικής με 4 καταστήματα αναζητά για τα κεντρικά της γραφεία στο κέντρο της Αθήνας: Λογιστής / Στέλεχος Λογιστηρίου

Περιγραφή θέσης - αρμοδιότητες:

• Καταχώρηση παραστατικών σε εμπορική διαχείριση και γενική λογιστική
  • Συμφωνία λογαριασμών γενικής λογιστικής, πελατών, προμηθευτών, και τραπεζικών λογαριασμών σε μηνιαία βάση
  • Εκπλήρωση φορολογικών υποχρεώσεων και υποβολή στοιχείων στις φορολογικές αρχές
  • Reporting και σύνταξη οικονομικών εκθέσεων προς τη διοίκηση
  • Οργάνωση και διοίκηση λογιστηρίου
  • Σύνταξη δηλώσεων ΦΠΑ –VIES –INTRASTAT-ΜΥΦ
  • Σύνταξη ισολογισμού και οικονομικών καταστάσεων
  • Συμμετοχή και υποστήριξη στον υπολογισμό και στην έκδοση μισθοδοσίας και διαδικασιών ΕΡΓΑΝΗ και ΕΦΚΑ
  • Σύνταξη και υποβολή ΑΠΔ

Προφίλ υποψηφίου / απαραίτητα προσόντα:

• Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Αποδεδειγμένη επαγγελματική προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Γνώση χειρισμού συστήματος ERP Galaxy Singular Logic και Epsilon Business μισθοδοσία
  • Πολύ καλή γνώση ζητημάτων λογιστικής και εργατικής νομοθεσίας
  • Πολύ καλή γνώση διαχείρισης Υ.Ε.Κ.Α.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας, σε γραπτό και προφορικό επίπεδο
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Υπευθυνότητα και εχεμύθεια