Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Κτηνίατρος Διδάκτορας στον ΕΛΚΕ ΑΠΘ

Κτηνίατρος Διδάκτορας στον ΕΛΚΕ ΑΠΘ

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΕΛΚΕ ΑΠΘ) στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «Εκτροφή μικρών μηρυκαστικών για αποδοτικότητα και ανθεκτικότητα», που χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή, στο πλαίσιο του Προγράμματος Horizon 2020, με επιστημονικό υπεύθυνο τον κ. Αρσένο Γεώργιο, Καθηγητή Τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ, προτίθεται να αναθέσει σε τέσσερα (4) άτομα με σύμβαση μίσθωσης έργου ιδιωτικού δικαίου για χρονικό διάστημα από την υπογραφή της σύμβασης έως τις 31/10/2022, ημερομηνία λήξης του έργου το παρακάτω έργο και με ανώτατο συνολικό προϋπολογισθέν ποσό 32.800,00€ (συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ και των νόμιμων κρατήσεων). Οι συμβάσεις δύναται να παραταθούν έως την ημερομηνία λήξης του έργου, σε περίπτωση παράτασης, μέχρι τη λήξη αυτής και εντός των εγκεκριμένων ορίων του προϋπολογισμού του

Κτηνίατρος Διδάκτορας / ποσό έως 10.800€ / έως 31-10-2022

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ – ΚΡΙΤΗΡΙΑ

Πτυχίο Τμήματος Κτηνιατρικής

• Διδακτορικός τίτλος σπουδών Τμήματος Κτηνιατρικής με ειδίκευση στην εκτροφή μικρών μηρυκαστικών

• Τουλάχιστον καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (επίπεδο Β2)

• Ερευνητική εμπειρία τουλάχιστον (1) ενός έτους στη Ζωική Παραγωγή

• Τουλάχιστον δύο ανακοινώσεις σε επιστημονικά συνέδρια στο πεδίο εκτροφής μικρών μηρυκαστικών

• Τουλάχιστον μια δημοσίευση σε επιστημονικά περιοδικά στο πεδίο εκτροφής μικρών μηρυκαστικών

Η υποβολή των αιτήσεων και λοιπών δικαιολογητικών από τους ενδιαφερόμενους θα γίνεται είτε ηλεκτρονικά στη διεύθυνση ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ) είτε με φυσική παρουσία είτε ταχυδρομικά στη διεύθυνση: Εργαστήριο Ζωοτεχνίας, Τμήμα Κτηνιατρικής, Α.Π.Θ., έως τις 21/07/2020 και ώρα 11:00-13:00 και θα λαμβάνουν αριθμό πρωτοκόλλου από τη Γραμματεία του Τομέα του Επιστημονικώς Υπευθύνου του έργου.

Για πληροφορίες σχετικά με το αντικείμενο του έργου, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται τηλεφωνικά στο 2310-999988, ενώ για πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία υποβολής πρότασης μπορούν να απευθύνονται στον ΕΛΚΕ ΑΠΘ στα τηλέφωνα 2310-994009, 994082.

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:08.07.2020