Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πτυχιούχος Πληροφορικής ή πολυτεχνείου

Πτυχιούχος Πληροφορικής ή πολυτεχνείου

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για σύναψη συμβάσεων εργασίας ορισμένου χρόνου ή μίσθωσης έργου στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης «ΑΠΤΟΣ: Καινοτόμες μέθοδοι πρόσβασης πολιτιστικού αποθέματος από ΑμεΑ με προβλήματα όρασης»

Αντικείμενα-Προσόντα

Τα αντικείμενα των έργων, τα απαραίτητα και τα επιθυμητά προσόντα του έκτακτου προσωπικού που θα απασχοληθεί στο πλαίσιο της παρούσας Πρόσκλησης παρατίθενται στους παρακάτω πίνακες.

Οι ενδιαφερόμενες/οι πρέπει να είναι Έλληνες πολίτες ή πολίτες των κρατών-μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης ή υπήκοοι τρίτων χωρών εφόσον είναι μόνιμοι κάτοικοι της χώρας και γνωρίζουν την ελληνική γλώσσα ([1]), και να διαθέτουν τα ακόλουθα προσόντα ([2]):

Κωδικός πρόσκλησης ILSP.261.APT.XAN.0720

Κωδικός του προς ανάθεση έργου APT-05

Ειδικότητα Απόφοιτος πληροφορικής ή πολυτεχνείου ή συναφών σχολών του εσωτερικού και εξωτερικού

Πλήθος ατόμων 1

Περιγραφή του προς ανάθεση έργου

• 3Δ ψηφιοποίηση ανάλυση και επεξεργασία δεδομένων
  • Συμβολή στην ανάπτυξη λογισμικού για υπολογιστές και μικροελεγκτές μονής πλακέτας.
  • Συμβολή στην ανάπτυξη δικτυακών εφαρμογών.
  • Συμβολή στη συγγραφή τεχνικών αναφορών και επιστημονικών εργασιών.

Απαραίτητα προσόντα

• Πτυχίο πληροφορικής ή πολυτεχνείου ή συναφών σχολών του εσωτερικού και εξωτερικού.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (επιπέδου Β2).
  • Εμπειρία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε ερευνητικά / αναπτυξιακά έργα.
  • Εμπειρία στην 3Δ ψηφιοποίηση τεχνέργων και χώρων.
  • Υπόβαθρο ανάλυσης και επεξεργασίας δεδομένων 3Δ ψηφιοποίησης.
  • Γνώσεις προγραμματισμού τεχνολογιών 3Δ γραφικών πραγματικού χρόνου (OpenGL,WebGL).

Εκδήλωση ενδιαφέροντος – Υποβολή δικαιολογητικών:

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν πρόταση σύναψης σύμβασης συνοδευόμενη από τον πλήρη φάκελο δικαιολογητικών, στον οποίο θα πρέπει να εμπεριέχονται τα ακόλουθα στοιχεία

Αίτηση με αναφορά στον κωδικό της θέσης,

Λεπτομερές βιογραφικό σημείωμα στην ελληνική γλώσσα

Ευκρινή φωτοαντίγραφα τίτλων σπουδών

Βεβαιώσεις εμπειρίας

και κάθε άλλο στοιχείο που θα μπορούσε να βοηθήσει στη διαμόρφωση σωστής γνώμης για την εμπειρία, τις γνώσεις και την καταλληλότητά τους εντός δεκαπέντε (15) ημερολογιακών ημερών από τη δημοσίευση της παρούσας πρόσκλησης, δηλαδή το αργότερο μέχρι τις 23/07/2020 και ώρα 15:00 στην παρακάτω διεύθυνση:

Ερευνητικό Κέντρο «Αθηνά» - Παράρτημα Ξάνθης/ ΙΕΛ Ξάνθης, Πανεπιστημιούπολη Κιμμερίων (ΝΑ Άκρο), Τ.Θ. 159, 67100 Ξάνθη

Υπόψη κ. Κ. Καραμαλίδου

Για περισσότερες πληροφορίες, σχετικά με την παρούσα πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην κα Κατερίνα Καραμαλίδου στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. και στο τηλέφωνο: 25410.78787 εσωτ.112.

Περισσότερες Πληροφορίες

Ημερομηνία:06.07.2020