Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Μηχανικός στο Ινστιτούτο Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΙΠΤΗΛ) του Ε.Κ.Ε.Τ.Α.

Το Ινστιτούτο Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΙΠΤΗΛ) του Ε.Κ.Ε.Τ.Α., στο πλαίσιο υλοποίησης της παραπάνω Πράξης, προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους που διαθέτουν τα απαραίτητα προσόντα να υποβάλουν αίτηση συνοδευόμενη από τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Κωδικός Θέσης: 22991

Αρ. Πρωτ.: 22991/ 19-06-2020, ΑΔΑ: ΨΘΣΤ469ΗΡ8-0ΧΦ

Ειδικότητα: Μηχανικός

Αντικείμενο  Θέσης:

Προσδιορισμός ομάδων και απαιτήσεων χρηστών για χώρους πολιτισμού. Σχεδίαση της αρχιτεκτονικής του συστήματος 2gether και προετοιμασία πιλοτικών εφαρμογών.

Παραδοτέα/Αναμενόμενα αποτελέσματα:

Ο υποψήφιος, που θα επιλεγεί, αναμένεται να ασχοληθεί με τον προσδιορισμό των ομάδων και απαιτήσεων χρηστών, στους οποίους απευθύνεται η πλατφόρμα 2gether. Θα πρέπει να ληφθούν υπόψη διάφορα γνωστικά υπόβαθρα χρηστών, για μια όσο το δυνατόν πιο εμπεριστατωμένη μελέτη. Οι συναφείς ομάδες χρηστών και οι επιμέρους απαιτήσεις τους θα προσδιοριστούν λαμβάνοντας υπόψη τα προφίλ των διαφόρων ομάδων που μπορεί να περιλαμβάνουν π.χ. επισκέπτες μουσείων, καλλιτέχνες, δημιουργούς περιεχομένου, κλπ. Οι ομάδες αυτές θα συμμετάσχουν στη διενέργεια των πιλοτικών δοκιμών. Επίσης, ο υποψήφιος, που θα επιλεγεί, θα υποστηρίξει τη σχεδίαση της αρχιτεκτονικής του συστήματος και ειδικότερα τον προσδιορισμό των λειτουργικών και μη απαιτήσεων αυτού. Επίσης, θα ληφθούν υπόψη ζητήματα που αφορούν στην ασφάλεια και αξιοπιστία των δεδομένων κατά την επικοινωνία πραγματικού χρόνου, που απαιτείται για την υλοποίηση του μοντέλου πληθοπορισμού, σύμφωνα με τις ανάγκες του έργου.

Οι παραπάνω εργασίες θα υλοποιηθούν στο πλαίσιο της Ενότητας Εργασίας 1 του έργου (ΕΕ1: Ανάλυση Απαιτήσεων και Αρχιτεκτονική Σχεδίαση Συστήματος) και ειδικότερα των Παραδοτέων:

• Π1.1: Ομάδες και Απαιτήσεις Χρηστών
  • Π1.2: Αρχιτεκτονική του Συστήματος 2gether

Διάρκεια: 05 μήνες

Θέσεις: 1

Τόπος: Έδρα του ΕΚΕΤΑ, στο 6ο χλμ οδού Χαριλάου - Θέρμης, Θεσσαλονίκη.

Προθεσμία υποβολής: 06-07-2020 και ώρα 12:00

Αποστολή Δικαιολογητικών: ΕΚΕΤΑ / Ινστιτούτο Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΙΠΤΗΛ), 6ο χλμ. Χαριλάου - Θέρμης, 570 01 Θέρμη - Θεσσαλονίκη

Για περισσότερες πληροφορίες στον κ. Κεχαγιά Διονύσιο, τηλ.  2311 257716 ή στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. .

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:03.07.2020