Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών στο Εθνικό Κέντρο Τεχνολογικής Ανάπτυξης

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για υποβολή πρότασης προς σύναψη σύμβασης ανάθεσης έργου, για δύο (2) θέσεις έκτακτου προσωπικού, στο πλαίσιο υλοποίησης του ερευνητικού έργου «Enriching 360 media with 3D storytelling and personalisation elements» - «HYPER360» [ΙΠΤΗΛ-23014] @ ΕΚΕΤΑ / ΙΠΤΗΛ

Το ΙΠΤΗΛ του Ε.Κ.Ε.Τ.Α., στο πλαίσιο του παρόντος ΕΕ, προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους που διαθέτουν τα απαραίτητα προσόντα να υποβάλουν αίτηση συνοδευόμενη από τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Κωδικός Θέσης: 23014

Αρ. πρωτ. 23014/ 23-06-2020, ΑΔΑ: Ω97Τ469ΗΡ8-ΜΨΤ

Ειδικότητα: Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών ή συναφής ειδικότητα

Αντικείμενο Θέσης: Δημιουργία περιεχομένου ελεύθερης προβολής. Ενσωμάτωση εργαλείων Hyper360,  δημιουργία βίντεο με εμβύθιση  ψηφιακών ολογραμμάτων. Αξιοποίηση και Επιχειρηματικός Σχεδιασμός αποτελεσμάτων του έργου. Υποστήριξη πιλοτικών εκθέσεων. Ανάλυση αγοράς και δημιουργία επιχειρηματικού σχεδίου.

Παραδοτέα / Αναμενόμενα αποτελέσματα:

Οι υποψήφιοι, που θα επιλεγούν, αναμένεται να ασχοληθούν με το παραπάνω αντικείμενο στο πλαίσιο των Πακέτων Εργασίας:

• (WP3) Free-viewpoint Content
  • (WP5) Content Consumption
  • (WP6) Hyper360 Toolset Integration
  • (WP7) Immersive TV Productions
  • (WP8) Exploitation, Business Planning and Product Development

Διάρκεια: 02 μήνες

Θέσεις: 2

Τόπος: ΕΚΕΤΑ, 6ο χλμ. οδού Χαριλάου - Θέρμης, Θεσσαλονίκη.

Προθεσμία υποβολής: 09-07-2020 και ώρα 13:00

Αποστολή Δικαιολογητικών: ΕΚΕΤΑ / Ινστιτούτο Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΙΠΤΗΛ), 6ο χλμ. Χαριλάου - Θέρμης, 570 01 Θέρμη - Θεσσαλονίκη

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται τηλεφωνικά στο  2310 464160 (εσωτ. 145) ή στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. (κ. Δημήτριο Ζαρπαλά).

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:03.07.2020