Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πτυχιούχος ΑΕΙ Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών, Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης, Πολιτικής Επιστήμης και Διεθνών Σχέσεων, Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων, Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης, Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για υποβολή πρότασης προς σύναψη σύμβασης ανάθεσης έργου, για μία (1) θέση έκτακτου προσωπικού, στο πλαίσιο υλοποίησης του ερευνητικού έργου «Next Generation Land Management services for Agriculture and Forestry» - «NEXTLAND» [ΙΠΤΗΛ-23020] @ ΕΚΕΤΑ / ΙΠΤΗΛ

Το ΙΠΤΗΛ του Ε.Κ.Ε.Τ.Α., στο πλαίσιο του παρόντος ΕΕ, προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους που διαθέτουν τα απαραίτητα προσόντα να υποβάλουν αίτηση συνοδευόμενη από τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Κωδικός Θέσης: 23020

Αρ. πρωτ. 23020/ 23-06-2020, ΑΔΑ: 9ΥΥ6469ΗΡ8-4ΤΩ

Ειδικότητα: Ειδικός επιστημονικός συνεργάτης

Αντικείμενο Θέσης:

Υποστήριξη διαμόρφωσης προδιαγραφών για την ενίσχυση της αξίας των προσφερόμενων υπηρεσιών δασικής διαχείρισης με χρήση δεδομένων παρατήρησης γης. Υποστήριξη στις δραστηριότητες ανάπτυξης και εφαρμογής της στρατηγικής επικοινωνίας, διαφήμισης και εκπαίδευσης επί των υπηρεσιών και προϊόντων προς τους τελικούς χρήστες.

Παραδοτέα / Αναμενόμενα αποτελέσματα:

Οι παραπάνω εργασίες θα υλοποιηθούν στο πλαίσιο των πακέτων εργασίας WP2 και WP6 του έργου.

Τα παραδοτέα του έργου περιλαμβάνουν:

• Συμμετοχή στη διαμόρφωση των προδιαγραφών και της αρχιτεκτονικής των υπηρεσιών και στις σχετικές έγγραφες αναφορές, παρουσιάσεις και εκθέσεις προόδου του WP2.

Παραδοτέα:

• D2.1: Co-design guidelines & user scenarios definition
  • D2.2: Users requirements specifications
  • D2.3: Users review report

• Συμμετοχή στην πραγματοποίηση της στρατηγικής επικοινωνίας και ανάπτυξης ικανοτήτων αναφορικά με τις προσφερόμενες δασικές υπηρεσίες και τις σχετικές έγγραφες αναφορές, παρουσιάσεις και εκθέσεις προόδου του WP6.

Παραδοτέα:

• D6.1: Communication strategy and outreach plan
  • D6.2: Project website and social network package
  • D6.3: Capacity building report

Διάρκεια: 06 μήνες

Θέσεις: 1

Τόπος: ΕΚΕΤΑ, 6ο χλμ. οδού Χαριλάου - Θέρμης, Θεσσαλονίκη.

Προθεσμία υποβολής: 09-07-2020 και ώρα 12:00

Αποστολή Δικαιολογητικών: ΕΚΕΤΑ / Ινστιτούτο Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΙΠΤΗΛ), 6ο χλμ. Χαριλάου - Θέρμης, 570 01 Θέρμη - Θεσσαλονίκη

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται τηλεφωνικά στο  2311 257760 ή στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. (κ. Ιωάννης Μανάκος).

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:03.07.2020