Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών ή Πληροφορική στο Ινστιτούτο Βιώσιμης Κινητικότητας και Δικτύων Μεταφορών (ΙΜΕΤ) του Ε.Κ.Ε.Τ.Α

Το Ινστιτούτο Βιώσιμης Κινητικότητας και Δικτύων Μεταφορών (ΙΜΕΤ)  του Ε.Κ.Ε.Τ.Α., στο πλαίσιο της παρούσας Πράξης, προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους που διαθέτουν τα απαραίτητα προσόντα να υποβάλουν αίτηση συνοδευόμενη από τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Κωδικός Θέσης: 43/2020

Αρ. πρωτ. 10579/26-06-2020, ΑΔΑ: ΨΒΤ3469ΗΡ8-Ρ5Ψ

Ειδικότητα: Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών ή Πληροφορική ή συναφής ειδικότητα

Αντικείμενο  Θέσης:

Υποστήριξη στην υλοποίηση εφαρμογών υπηρεσιών συλλογής δεδομένων και διαθεσιμότητας χώρων στάθμευσης. Υποστήριξη στην ανάπτυξη πιλοτικής πύλης δήλωσης δραστηριοτήτων που σχετίζονται με την παροχή χώρων στάθμευσης προς τους πολίτες. Υποστήριξη στο σχεδιασμό και υλοποίηση εφαρμογών στο διαδίκτυο και σε κινητές συσκευές. Υποστήριξη στις πιλοτικές δοκιμές και αξιολόγηση των υπηρεσιών της πλατφόρμας Social Park στη Θεσσαλονίκη.

Παραδοτέα / Αναμενόμενα αποτελέσματα:

Ο υποψήφιος που θα επιλεγεί αναμένεται να ασχοληθεί με:

• Πληθοποριστική δήλωση και διαχείριση δεδομένων διαθεσιμότητας ελεύθερων χώρων στάθμευσης (Ε.Ε.2). Το αντικείμενο περιλαμβάνει:
  • Υλοποίηση υπηρεσιών πληθοποριστικής συλλογής δεδομένων σχετικά με τη διαθεσιμότητα ελεύθερων προσβάσιμων χώρων (2η έκδοση)
  • Υλοποίηση υπηρεσιών αναζήτησης διαθεσιμότητας χώρων στάθμευσης
  • Δήλωση συμμετοχής, ωραρίου και τιμολογιακής πολιτικής (Ε.Ε.3).
  • Ανάπτυξη πύλης δήλωσης δραστηριοτήτων σχετικών με την παροχή χώρων στάθμευσης
  • Σχεδίαση και ανάπτυξη εφαρμογών σε περιβάλλον Android OS και διαδίκτυο που θα περιλαμβάνει (Ε.Ε.4):
  • Την κράτηση θέσεων ελεγχόμενης στάθμευσης
  • Αλγορίθμους
  • Χρήση αισθητήρων και διασύνδεσης τους με τις εφαρμογές
  • Υποστήριξη στις πιλοτικές δοκιμές και διόρθωση πιθανών σχεδιαστικών λαθών των εφαρμογών του Ε.Ε.4 μέσω σχετικής αξιολόγησης (Ε.Ε.5)

Οι παραπάνω εργασίες θα υλοποιηθούν στο πλαίσιο των παρακάτω Ενοτήτων Εργασίας και παραδοτέων του έργου:

• Ε.Ε.2, με σχετικό παραδοτέο το Π2.1.2: Πληθοποριστική δήλωση διαθεσιμότητας (2η έκδοση)
  • Ε.Ε.3, με σχετικό παραδοτέο το Π3.1.2: Δήλωση συμμετοχής ωραρίου και τιμολογιακής πολιτικής (2η Έκδοση)
  • Ε.Ε.4, με σχετικό παραδοτέο το Π4.1.2: Κράτηση θέσεων ελεγχόμενης στάθμευσης (2η έκδοση)
  • Ε.Ε.5, με σχετικά παραδοτέα το Π5.2.: Σχεδιασμός πιλοτικής εφαρμογής υπηρεσιών και Π5.3: Αξιολόγηση πιλοτικής εφαρμογής υπηρεσιών SocialPARK

Διάρκεια: 05 μήνες

Θέσεις: 1

Τόπος: Έδρα του ΕΚΕΤΑ, στο 6ο χλμ. οδού Χαριλάου - Θέρμης, Θεσσαλονίκη.

Προθεσμία υποβολής: 13-07-2020 και ώρα 10:00 π.μ.

Αποστολή Δικαιολογητικών: ΕΚΕΤΑ / Ινστιτούτο Βιώσιμης Κινητικότητας και Δικτύων Μεταφορών (ΙΜΕΤ), Αιγιαλείας 52, 151 25 Μαρούσι Αττικής

Περισσότερες πληροφορίες τηλεφωνικά στην κα Βιτζηλαίου Καλλιόπη, τηλ. 211 10 69 599 ή στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:03.07.2020