Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πτυχιούχος Πληροφορικής στο Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης

Πτυχιούχος Πληροφορικής στο Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για υποβολή πρότασης προς σύναψη σύμβασης ανάθεσης έργου, για μία (1) θέση έκτακτου προσωπικού, στο πλαίσιο υλοποίησης του ερευνητικού έργου «ESO.223001: Εσωτερικό Πρόγραμμα Υποστήριξης Έρευνας» [ΙΠΤΗΛ-23093] @ ΕΚΕΤΑ / ΙΠΤΗΛ

Το ΙΠΤΗΛ του Ε.Κ.Ε.Τ.Α., στο πλαίσιο του παρόντος ΕΕ, προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους που διαθέτουν τα απαραίτητα προσόντα να υποβάλουν αίτηση συνοδευόμενη από τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Κωδικός Θέσης: 23093

Αρ. πρωτ. 23093/ 30-06-2020, ΑΔΑ: ΩΙΧΙ469ΗΡ8-ΣΔΘ

Ειδικότητα: Πληροφορική ή συναφής ειδικότητα

Αντικείμενο Θέσης:

Ανάπτυξη εργαλείων λογισμικού για την επεξεργασία ανοικτών και συνδεδεμένων δεδομένων με μεθόδους μηχανικής μάθησης για τη δημιουργία αξίας σε οργανισμούς.

Παραδοτέα / Αναμενόμενα αποτελέσματα:

Ο υποψήφιος, που θα επιλεγεί, αναμένεται να ασχοληθεί με τη σχεδίαση και ανάπτυξη λογισμικού για την επεξεργασία ανοικτών και συνδεδεμένων δεδομένων με μεθόδους μηχανικής μάθησης για τη δημιουργία αξίας σε δημόσιους οργανισμούς και επιχειρήσεις. Συγκεκριμένα, στόχος είναι η αξιοποίηση ανοικτών δεδομένων που δημοσιοποιούνται με τεχνολογίες των συνδεδεμένων δεδομένων και του σημασιολογικού Ιστού χρησιμοποιώντας σύγχρονους αλγορίθμους μηχανικής μάθησης για την επίλυση επιχειρηματικών και κυβερνητικών προβλημάτων, στο πλαίσιο συγγραφής ερευνητικών προτάσεων για την αξιοποίηση ερευνητικών πλαισίων δράσης και την εκπόνηση νέων έργων.

Διάρκεια: 05 μήνες

Θέσεις: 1

Τόπος: ΕΚΕΤΑ, 6ο χλμ. οδού Χαριλάου - Θέρμης, Θεσσαλονίκη.

Προθεσμία υποβολής: 16-07-2020 και ώρα 13:00

Αποστολή Δικαιολογητικών: ΕΚΕΤΑ / Ινστιτούτο Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΙΠΤΗΛ), 6ο χλμ. Χαριλάου - Θέρμης, 570 01 Θέρμη - Θεσσαλονίκη

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται τηλεφωνικά στο 2310 891 578 ή στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. (κ. Κωνσταντίνος Ταραμπάνης).

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:03.07.2020