Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών ή Πληροφορική στο Εθνικό Κέντρο Τεχνολογικής Ανάπτυξης

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για υποβολή πρότασης προς σύναψη σύμβασης ανάθεσης έργου, για μία (1) θέση έκτακτου προσωπικού, στο πλαίσιο υλοποίησης του ερευνητικού έργου «Transformative Impact Of BlocKchain tEchnologies iN Public Services » - «TOKEN» [ΙΠΤΗΛ-23098] @ ΕΚΕΤΑ / ΙΠΤΗΛ

Το ΙΠΤΗΛ του Ε.Κ.Ε.Τ.Α., στο πλαίσιο του παρόντος ΕΕ, προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους που διαθέτουν τα απαραίτητα προσόντα να υποβάλουν αίτηση συνοδευόμενη από τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Κωδικός Θέσης: 23098

Αρ. πρωτ. 23098/ 30-06-2020 ΑΔΑ: ΨΚ05469ΗΡ8-Ω9Ν

Ειδικότητα: Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών ή Πληροφορική ή συναφής ειδικότητα

Αντικείμενο Θέσης:

Σχεδιασμός και τεχνική διαχείριση - παρακολούθηση της υλοποίησης πλατφόρμας Blockchain Platform as a Service (BCPaaS) που επιτρέπει στους δημόσιους φορείς και οργανισμούς να δοκιμάσουν την υιοθέτηση κατανεμημένων τεχνολογιών Distributed Ledgers Technologies (DLTs) προκειμένου να λειτουργήσει ως οδηγός για τη μετατροπή των δημόσιων υπηρεσιών προς πιο ανοικτές, διαφανείς, αξιόπιστες και αποτελεσματικές υπηρεσίες.

Παραδοτέα / Αναμενόμενα αποτελέσματα:

Ο υποψήφιος, που θα επιλεγεί, αναμένεται να ασχοληθεί με τη σχεδίαση, δημιουργία, τεχνική διαχείριση και παρακολούθηση υλοποίησης της πλατφόρμας Blockchain ως Υπηρεσίας (BCPaaS) για την πιλοτική χρήση των DLTs με απώτερο στόχο η πλατφόρμα αυτή να λειτουργήσει ως οδηγός  για τη μετατροπή των δημόσιων υπηρεσιών προς πιο ανοικτές, διαφανείς, αξιόπιστες και αποτελεσματικές υπηρεσίες.

Διάρκεια: 05 μήνες

Θέσεις: 1

Τόπος: ΕΚΕΤΑ, 6ο χλμ. οδού Χαριλάου - Θέρμης, Θεσσαλονίκη.

Προθεσμία υποβολής: 16-07-2020 και ώρα 12:00

Αποστολή Δικαιολογητικών: ΕΚΕΤΑ / Ινστιτούτο Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΙΠΤΗΛ), 6ο χλμ. Χαριλάου - Θέρμης, 570 01 Θέρμη - Θεσσαλονίκη

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται τηλεφωνικά στο  2311 257722 ή στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. (κ. Βότης Κωνσταντίνος).

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:03.07.2020