Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών ή Πληροφορική στο Εθνικό Κέντρο Τεχνολογικής Ανάπτυξης

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για υποβολή πρότασης προς σύναψη σύμβασης ανάθεσης έργου, για μία (1) θέση έκτακτου προσωπικού, στο πλαίσιο υλοποίησης του ερευνητικού έργου «A Data Platform for the Cognitive Ports of the Future» - «DataPorts» [ΙΠΤΗΛ-23097] @ ΕΚΕΤΑ / ΙΠΤΗΛ

Το ΙΠΤΗΛ του Ε.Κ.Ε.Τ.Α., στο πλαίσιο του παρόντος ΕΕ, προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους που διαθέτουν τα απαραίτητα προσόντα να υποβάλουν αίτηση συνοδευόμενη από τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Κωδικός Θέσης: 23097

Αρ. πρωτ. 23097/ 30-06-2020 ΑΔΑ: ΨΚΜΡ469ΗΡ8-Υ5Δ

Ειδικότητα: Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών ή Πληροφορική ή συναφής ειδικότητα

Αντικείμενο Θέσης:

Καθορισμός των τεχνικών και λειτουργικών αναγκών καθώς και αρχιτεκτονική σχεδίαση της πλατφόρμας και των υποδομών του έργου, για την ανταλλαγή και διαμοιρασμό δεδομένων μεταξύ των συμμετεχόντων της εφοδιαστικής αλυσίδας των λιμανιών. Αξιολόγηση των απαιτήσεων που σχετίζονται με την ασφάλεια, την επεκτασιμότητα, τη διαλειτουργικότητα και την τυποποίηση του συστήματος και αυτοματοποίηση του συστήματος με τη σχεδίαση data governance κανόνων.

Παραδοτέα / Αναμενόμενα αποτελέσματα:

Ο υποψήφιος, που θα επιλεγεί, αναμένεται να ασχοληθεί με την υλοποίηση του προτεινόμενου συστήματος ασφαλούς ανταλλαγής δεδομένων, το οποίο θα επιτρέπει την εφαρμογή επιχειρηματικών μοντέλων για τις διάφορες εφαρμογές των λιμανιών και θα διαμεσολαβεί για τους σκοπούς της ανταλλαγής ψηφιακών δεδομένων και εμπορίας των συναλλασσόμενων.

Διάρκεια: 05 μήνες

Θέσεις: 1

Τόπος: ΕΚΕΤΑ, 6ο χλμ. οδού Χαριλάου - Θέρμης, Θεσσαλονίκη.

Προθεσμία υποβολής: 16-07-2020 και ώρα 12:00

Αποστολή Δικαιολογητικών: ΕΚΕΤΑ / Ινστιτούτο Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΙΠΤΗΛ), 6ο χλμ. Χαριλάου - Θέρμης, 570 01 Θέρμη - Θεσσαλονίκη

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται τηλεφωνικά στο  2311 257722 ή στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. (κ. Βότης Κωνσταντίνος).

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:03.07.2020