Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών ή Πληροφορική στο Εθνικό Κέντρο Τεχνολογικής Ανάπτυξης

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για υποβολή πρότασης προς σύναψη σύμβασης ανάθεσης έργου, για μία (1) θέση έκτακτου προσωπικού, στο πλαίσιο υλοποίησης του ερευνητικού έργου «Collaborative production for the circular economy; a community approach» - «POP-MACHINA» [ΙΠΤΗΛ-23099] @ ΕΚΕΤΑ / ΙΠΤΗΛ

Κωδικός Θέσης: 23099

Αρ. πρωτ. 23099/ 30-06-2020

ΑΔΑ: 9Β6Λ469ΗΡ8-ΜΣΘ

Ειδικότητα: Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών ή Πληροφορική ή συναφής ειδικότητα

Αντικείμενο Θέσης:

Σχεδιασμός της υποδομής και της πλατφόρμας κυκλικής οικονομίας, που θα υποστηρίξει τη διάδραση και τις συνεργατικές δραστηριότητες των δημιουργών, την υποδομή και τις υπηρεσίες και θα επιτρέπει στην κοινότητα των δημιουργών και όσων δραστηριοποιούνται στο χώρο της κυκλικής οικονομίας να δημιουργούν ένα ψηφιακό οικονομικό ανάλογο για την ανταλλαγή έργου και υπηρεσιών, προκειμένου να επωφεληθούν από την πιστοποίηση των προϊόντων τους με αξιόπιστο και αποκεντρωμένο τρόπο.

Παραδοτέα / Αναμενόμενα αποτελέσματα:

Ο υποψήφιος, που θα επιλεγεί, αναμένεται να ασχοληθεί με την υλοποίηση του προτεινόμενου συστήματος ψηφιακών συναλλαγών και παραγωγής ψηφιακού πιστοποιητικού προϊόντων, βασισμένου στην αρχιτεκτονική του έργου, το οποίο θα υποστηρίζει τη δημιουργία ψηφιακής οικονομίας για τους χρήστες του συστήματος και την πιστοποίηση των παραγόμενων προϊόντων. Στο πλαίσιο αυτών των δράσεων, θα σχεδιαστούν και θα υλοποιηθούν διεπαφές χρηστών για την υποστήριξη της διάδρασης των χρηστών μεταξύ τους και με την πλατφόρμα.

Διάρκεια: 05 μήνες

Θέσεις: 1

Τόπος: ΕΚΕΤΑ, 6ο χλμ. οδού Χαριλάου - Θέρμης, Θεσσαλονίκη.

Προθεσμία υποβολής: 16-07-2020 και ώρα 12:00

Αποστολή Δικαιολογητικών: ΕΚΕΤΑ / Ινστιτούτο Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΙΠΤΗΛ), 6ο χλμ. Χαριλάου - Θέρμης, 570 01 Θέρμη - Θεσσαλονίκη

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται τηλεφωνικά στο στο  2311 257722 ή στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. (κ. Βότης Κωνσταντίνος).

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:03.07.2020