Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πτυχιούχος ΑΕΙ στο Εθνικό Κέντρο Τεκμηρίωσης

Πτυχιούχος ΑΕΙ στο Εθνικό Κέντρο Τεκμηρίωσης

Κωδικός έργου 2020/OX/D_RIS30528 & 29 & 30 & 31

Τίτλος Συλλογή στοιχείων για δαπάνες και προσωπικό σε Έρευνα & Ανάπτυξη με έτος αναφοράς το 2019

Διάρκεια (σε μήνες) 3

Αριθμός θέσεων 4

Γνωστικός τομέας Πτυχίο ΑΕΙ (Πανεπιστήμιο ή ΤΕΙ)

Περιγραφή Ο/Η κάθε ένας συνεργάτης θα αναλάβει τη συμπλήρωση ερωτηματολογίων σε φορείς με ερευνητικές και αναπτυξιακές δραστηριότητες -επιχειρήσεις, δημόσιους φορείς και ιδιωτικούς μη κερδοσκοπικούς φορείς- για τις ανάγκες της επίσημης στατιστικής έρευνας που διεξάγει εντός του 2020 το ΕΚΤ για την καταγραφή των δαπανών και του προσωπικού σε Έρευνα & Ανάπτυξη με έτος αναφοράς το 2019. Οι εργασίες / καθήκοντα που αναφέρονται σε κάθε μία από τις τρείς συμβάσεις/άτομα περιλαμβάνουν την υλοποίηση όλων των απαραίτητων εργασιών για τη συμπλήρωση των ερωτηματολογίων από συγκεκριμένο αριθμό φορέων που συμμετέχουν στην παραπάνω στατιστική έρευνα του ΕΚΤ. Ο αριθμός των φορέων που θα υποδειχθούν στον κάθε συνεργάτη/τρια θα καθοριστεί με ευθύνη του ΕΚΤ βάσει των αναγκών της έρευνας. Ενδεικτικά και όχι περιοριστικά, οι εργασίες του κάθε συνεργάτη/τριας, περιλαμβάνουν την επικοινωνία με τους εκάστοτε αρμόδιους στους φορείς σε όλα τα στάδια συμπλήρωσης του ερωτηματολογίου, την υποστήριξή τους και την παροχή διευκρινήσεων για την ορθή συμπλήρωση, τη διενέργεια επιτόπου επισκέψεων, τον αρχικό έλεγχο ορθότητας των υποβαλλόμενων στοιχείων, και εν γένει την παρακολούθηση έως και την τελική υποβολή των ερωτηματολογίων στο ηλεκτρονικό σύστημα του ΕΚΤ. Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/ια για κάθε μια σύμβαση οφείλει να επιδείξει ότι διαθέτει αυξημένο βαθμό ευθύνης και συνέπειας, ότι επιτυγχάνει αξιόπιστα αποτελέσματα εντός αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων, ότι αναλαμβάνει πρωτοβουλίες χωρίς συνεχή καθοδήγηση. Κρίνεται ιδιαίτερα σημαντικό και επισημαίνεται ότι ο/η υποψήφιος/α πρέπει να διαθέτει ευπρέπεια στην επικοινωνία καθώς ευχέρεια σε προφορικό και γραπτό λόγο.

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:01.07.2020