Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Υποψήφιος διδάκτορας Βιοχημικός-Βιοτεχνολόγος

Υποψήφιος διδάκτορας Βιοχημικός-Βιοτεχνολόγος

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, ανακοινώνει  την παρούσα πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την υποβολή Πρότασης για σύναψη σύμβασης ανταποδοτικής υποτροφίας, από φυσικό πρόσωπο Υποψήφιο διδάκτορα ΒιοχημικόςΒιοτεχνολόγος, στον οποίο θα ανατεθεί η παραγωγή παραδοτέων, διάρκειας από την υπογραφή της σύμβασης και για 10 μήνες χωρίς την διενέργεια νέας πρόσκλησης έως την ημερομηνία λήξης του έργου (30.06.2021) ή τη λήξη των τυχόν παρατάσεών του έργου ως ακολούθως:

Θέση (1) Υποψήφιος διδάκτορας Βιοχημικός-Βιοτεχνολόγος

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

• Πτυχίο ΑΕΙ Τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας της Ελλάδος ή του Εξωτερικού αναγνωρισμένο από το ΔΟΑΤΑΠ.
  • Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης στη Μοριακή Βιολογία / Γενετική
  • Εγγεγραμμένος υποψήφιος Διδάκτορας σε αντικείμενο «Βιοχημείας»
  • Γνώσεις σε εργαστηριακές τεχνικές στην ανάπτυξη ειδικών κυτταρικών σειρών και αποτίμηση επιλεκτικής στεροειδικής δράσης φυτικών και συνθετικών μορίων. Η γνώση τεκμηριώνεται με σχετικό πιστοποιητικό ή με σχετική πτυχιακή/διπλωματική/διδακτορική εργασία / διατριβή ή με σχετικά μαθήματα του κύκλου σπουδών (αναλυτική βαθμολογία και αν από τον τίτλο του μαθήματος δεν προκύπτει άμεσα η συσχέτιση, η αναλυτική βαθμολογία να συνοδεύεται και από την περιγραφή του μαθήματος στον Οδηγό Σπουδών).
  • Άριστη Γνώση Αγγλικής Γλώσσας, όπως αποδεικνύεται με βάση το άρθρο 1 π.δ. 146/2007 σε συνδυασμό με το τελευταίο εδάφιο της παρ.1 του άρθρου 1 Π.Δ.116/2006.

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν ή να αποστείλουν με οποιονδήποτε τρόπο αλλά με δική τους αποκλειστικά ευθύνη για την εμπρόθεσμη κατάθεση Πρόταση, εμπεριέχουσα τα παραπάνω αναφερόμενα δικαιολογητικά συμμετοχής, σε σφραγισμένο φάκελο μέχρι την 14η Ιανουαρίου 2020 και ώρα 14:00 (τέλος προθεσμίας) στη διεύθυνση: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ - ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ Γιαννιτσών με Λαχανά, Συγκρότημα Τσαλαπάτα, ΤΚ 38334,Βόλος. (Υπ’ όψη κου Κοντού Θεόδωρου, τηλ. 24210 06413 και κας Βασίλαρου Ε. τηλ. 24210 06403)

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:10.01.2020