Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Στέλεχος Τμήματος Εξαγωγών

Στέλεχος Τμήματος Εξαγωγών

Η ProGnosis Biotech Α.Ε., μια από τις ταχύτερα αναπτυσσόμενες εταιρίες στην παραγωγή και εμπορία διαγνωστικών τεστ ασφάλειας τροφίμων, με εξαγωγική παρουσία σε 40 χώρες, επιθυμεί να προσλάβει άμεσα:

·        Στέλεχος Τμήματος Εξαγωγών με έδρα τα γραφεία  της Θεσσαλονίκης.

Καθήκοντα – αρμοδιότητες:

·         Ανάλυση και αξιολόγηση στοιχείων πωλήσεων, έρευνας αγοράς, παρακολούθηση ανταγωνισμού

·         Έλεγχος και παρακολούθηση δικτύου πωλήσεων χωρών εξαγωγής ευθύνης του/ης

·         Στενή συνεργασία με το τμήμα marketing & συμμετοχή στην υλοποίηση του πλάνου Marketing του τομέα ευθύνης του/ης

·         Συνεργασία με άλλα τμήματα της Εταιρείας και εξωτερικούς συνεργάτες

·         Συμμετοχή σε διεθνή συνέδρια-εκθέσεις του κλάδου σε Ευρώπη, Ασία, Αμερική

·         Υποστήριξη σε τεχνικό επίπεδο χειριστών διαγνωστικών των τεχνικών Elisa & Lateral-Flow

·         Βασικό μέρος του αντικειμένου απασχόλησης αποτελούν τα ταξίδια σε παγκόσμιο επίπεδο

Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α πρέπει να διαθέτει τα εξής προσόντα:

·         Πτυχίο A.E.I.

·         Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών σε Διοίκηση Επιχειρήσεων, Marketing ή συναφή κλάδο (επιθυμητό)

·         Άριστη γνώση Αγγλικών, και 2ης ξένης γλώσσας (κατα προτίμηση Γαλλικά). Γνώση 3ης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο και ισχυρό προσόν

·         Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, ΜS Office

·         Απαραίτητη η κατοχή διπλώματος οδήγησης

Δεν είναι απαραίτητη προηγούμενη εργασιακή εμπειρία στο αντικείμενο, καθώς θα προηγηθεί εντατικό πρόγραμμα εκπαίδευσης.

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

Αναζητείται επικοινωνική προσωπικότητα με προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα, και στρατηγική σκέψη με διάθεση για διείσδυση σε άλλα επιστημονικά πεδία.

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση

Τόπος Εργασίας: Θεσσαλονίκη, (περιοχή Χαριλάου)

Ημερομηνία:5.12.2019