Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Ασκούμενος Ορκωτός Ελεγκτής Λογιστής

Ασκούμενος Ορκωτός Ελεγκτής Λογιστής

Η OLYMPIA αναζητά να προσλάβει έμπειρο Ασκούμενο Ορκωτό Ελεγκτή Λογιστή προκειμένου να ενταχθεί στην ομάδα ελέγχου με έδρα την Αθήνα.

H κύρια επαγγελματική ενασχόληση αφορά τη συμμετοχή σε τακτικούς και φορολογικούς ελέγχους, συμπεριλαμβανομένων και ταξιδιών στις εγκαταστάσεις των ελεγχόμενων μονάδων ανά την Ελλάδα στο πλαίσιο του επιτόπιου ελέγχου.

Απαιτούμενα προσόντα:

• Πτυχίο ανώτατης εκπαίδευσης οικονομικής κατεύθυνσης (Λογιστική, Ελεγκτική, Χρηματοοικονομική, Διοίκηση Επιχειρήσεων)
  • Επαγγελματική πιστοποίηση ΙΕΣΟΕΛ ή ACCA επιθυμητή
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη κατανόηση γενικών λογιστικών αρχών (ελληνικά και διεθνή λογιστικά πρότυπα)
  • Γνώση ΚΦΕ, ΚΦΔ, ΦΠΑ, Διατάξεων Χαρτοσήμου
  • Εμπειρία στον εντοπισμό λανθασμένων λογιστικών και φορολογικών χειρισμών
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ στα αντικείμενα: α) επεξεργασίας κειμένων, β) υπολογιστικών φύλλων και γ) υπηρεσιών διαδικτύου
  • Άριστη γνώση Ελεγκτικών Προτύπων
  • Διάθεση συνεργασίας και ομαδικότητα
  • Στην περίπτωση ανδρών, εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις