Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Θέση Στατιστικού Αναλυτή στον ΕΛΚΕ του ΕΜΠ

Θέση Στατιστικού Αναλυτή στον ΕΛΚΕ του ΕΜΠ

Στο πλαίσιο της υλοποίησης της Πράξης Ολιστική Υπολογιστική Πλατφόρμα Βελτιστοποίησης Υψηλών Επιδόσεων με κωδικό ΟΠΣ 2076 MIS 5032819 και κωδικό ΕΛΚΕ ΕΜΠ 68/1295, η οποία έχει ενταχθεί στη Δράση ΕΡΕΥΝΩ - ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ - ΚΑΙΝΟΤΟΜΩ του Επιχειρησιακού Προγράμματος Επιχειρηματικότητα Ανταγωνιστικότητα και Καινοτομία (ΕΠΑνΕΚ) που χρηματοδοτείται από την ΣΑΕ1451 με κωδικό πράξης ΣΑ (ενάριθμο) 2018ΣΕ14510001 και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης (ΕΤΠΑ), ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου προτίθεται να απασχολήσει έκτακτο προσωπικό, με το οποίο θα συναφθούν συμβάσεις μίσθωσης έργου και προσκαλεί φυσικά πρόσωπα να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους για την ανάληψη των σχετικών έργων, σύμφωνα με τους όρους που αναφέρονται στη συνέχεια της παρούσας πρόσκλησης. Ως τόπος απασχόλησης του έκτακτου προσωπικού ορίζεται η έδρα του ΕΘΝΙΚΟΥ ΜΕΤΣΟΒΙΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ, Ηρώων Πολυτεχνείου 9, Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου, Τ.Κ. 15780, Αθήνα.

ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Θέση: Ένα άτομο Στατιστικός Αναλυτής Κωδικός Θέσης: HP-OCP7

• Πτυχίο Στατιστικού ή Οικονομολόγου Πανεπιστημιακού επιπέδου με γνώση στο επιστημονικό πεδίο της Στατιστικής και εφαρμοσμένης χρήσης ηλεκτρονικού υπολογιστή

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

• Άριστη Γνώση της Αγγλικής γλώσσας (Επίπεδο C2) Γνώσεις στο επιστημονικό πεδίο της Στατιστικής και εφαρμοσμένης χρήσης ηλεκτρονικού υπολογιστή

ΕΠΙΘΥΜΗΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

• Πιστοποιημένες γνώσεις στατιστικής ανάλυσης με χρήση γλώσσας R.

• Πιστοποιημένες γνώσεις πάνω στον προγραμματισμό σε προβλήματα οικονομικής φύσης με χρήση Python

• Πιστοποιημένες γνώσεις χειρισμού βάσεων δεδομένων SQL

• Πιστοποιημένες γνώσεις χειρισμού λογισμικού ανάλυσης δεδομένων Tableau

• Πιστοποιημένες γνώσεις πάνω στο ηλεκτρονικό εμπόριο

• Πιστοποιημένες γνώσεις Microsoft Excel και Powerpoint

• Εργασιακή εμπειρία σε συμβουλευτική ή/και ελεγκτική εταιρία

• Εργασιακή εμπειρία σε τεχνικό γραφείο ή εταιρία Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν τις αιτήσεις τους και όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά εντός δεκαπέντε (15) ημερολογιακών ημερών από τη δημοσίευση της παρούσας πρόσκλησης, δηλαδή το αργότερο μέχρι 26-11-2019.

ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ

Η υποβολή των αιτήσεων και των λοιπών δικαιολογητικών θα πρέπει να κατατεθούν στο Πρωτόκολλο του Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου σε κλειστό φάκελο είτε αυτοπροσώπως, είτε να υποβληθούν ταχυδρομικώς αποκλειστικά με συστημένη επιστολή, με εμπρόθεσμη κατάθεση μέχρι και την 26/11/2019 στην παρακάτω διεύθυνση: ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ 9 157 80 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥΠΟΛΗ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

Για περισσότερες πληροφορίες οι υποψήφιοι μπορούν να απευθύνονται στην κα Μπόνη Ελεάνα, τηλ. +30-210-7721656, ώρες 10:00 - 12:00 ή/και στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. .

Περισσότερες Πληροφορίες

Ημερομηνία:14.11.2019