Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Recruiting Officer

Recruiting Officer

Η ΜΕΤΑδραση αναζητά Recruiting Officer για τα κεντρικά γραφεία στην Αθήνα.

Καθήκοντα Θέσης:

• Διαχείριση της συνολικής διαδικασίας πρόσληψης
  • Κατάρτιση της λίστας των τελικών υποψηφίων (short list) και συμμετοχή στη διεξαγωγή των συνεντεύξεων
  • Συγγραφή καθηκοντολογίων για τη δημοσίευση αγγελιών
  • Συγγραφή και έλεγχος των συμβάσεων και των αναθέσεων καθηκόντων για το προσωπικό
  • Διατήρηση του αρχείου του προσωπικού με όλα τα απαραίτητα έγγραφα στους φακέλους προσωπικού
  • Διαχείριση θεμάτων σχετικών με την εργατική νομοθεσία και παροχή ενημέρωσης στο προσωπικό
  • Σύνταξη αναφορών για θέματα του Τμήματος Ανθρωπίνου Δυναμικού
  • Συμμετοχή σε εσωτερικούς και εξωτερικούς ελέγχους
  • Εμπειρία στην κατάρτιση πλάνου εκπαίδευσης και ανάπτυξης του προσωπικού
  • Διασφάλιση της εφαρμογής των πολιτικών της ΜΕΤΑδρασης από το σύνολο του προσωπικού
  • Υποστήριξη στην ανάπτυξη και εφαρμογή συστημάτων αξιολόγησης και ανάπτυξης

Απαιτούμενα Προσόντα:

• Πτυχίο ΑΕΙ ή μεταπτυχιακό με αντικείμενο το Ανθρώπινο Δυναμικό
  • Προϋπηρεσία σε θέση recruiter τουλάχιστον 3 ετών
  • Άριστη ικανότητα διοίκησης ανθρώπινων πόρων
  • Γνώση μεθόδων πρόσληψης και αξιολόγησης κατά τη διαδικασία συνέντευξης
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστες γνώσεις MS Office

Επιθυμητά Προσόντα:

• Προϋπηρεσία στο χώρο των Μη Κυβερνητικών Οργανώσεων
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών (σε περίπτωση Πτυχίου σε θέματα Ανθρώπινου Δυναμικού)

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, συνοδευόμενο από επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος, στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. με ένδειξη στο θέμα Recruiting Officer, έως τις 18 Νοεμβρίου 2019.

Περισσότερες Πληροφορίες

Ημερομηνία:13.11.2019