Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Automation Engineer

Automation Engineer

Η ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ Α.Ε. επιθυμεί να προσλάβει για τη Δ/νση Εφοδιαστικής Αλυσίδας ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ (Automation Engineer)για το εργοστάσιο της Πάτρας.

ΚΥΡΙΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ:

Ο κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος να υποστηρίζει τη σωστή λειτουργία των αυτοματισμών του εργοστασίου, την επίβλεψη συντήρησης του σχετικού εξοπλισμού και την ανάπτυξη νέων εφαρμογών.

Ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ:

Έχει προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 χρόνια σε:

• Προγραμματισμό και συντήρηση εφαρμογών βιομηχανικού αυτοματισμού με χρήση PLC Siemens σειράς S5 & S7, TIA Portal καθώς και PC based εφαρμογών.
  • Siemens WinCC expert, προγραμματισμό HMI με WinCC, InTouch ή ανάλογα προγράμματα.
  • Συντήρηση βιομηχανικών δικτύων (Ethernet, Profibus, Profinet, ASI).
  • Προγραμματισμό και συντήρηση-ανάπτυξη εφαρμογών σε λογισμικό BRAUMAT.
  • Θέματα ασφάλειας δικτύων.

Έχει γνώσεις συστημάτων χαμηλής και μέσης τάσης, καθώς και ηλεκτρολογικών σχεδίων.

Γνωρίζει θέματα οργανολογίας, συντήρησης, ρύθμισης, βαθμονόμησης και επίλυσης προβλημάτων οργάνων βιομηχανικού ελέγχου.

Έχει ικανότητα να καταλαβαίνει τις παραγωγικές διεργασίες, τα στάδια αυτών καθώς και τις μεταξύ τους αλληλεπιδράσεις.

Γνωρίζει την εφαρμογή του IoT – ΑΙ σε βιομηχανικό επίπεδο.

Έχει εξοικείωση με το TPM (επιθυμητή).

Έχει αυξημένη προσήλωση στη εκτέλεση εργασιών και στην τήρηση των κανόνων ασφάλειας.

Διαθέτει την ικανότητα να δουλεύει σε ομάδες και να αναλαμβάνει και να φέρνει εις πέρας επιτυχώς εργασίες που του ανατίθενται.

Έχει την ικανότητα να συνεργάζεται και να εκπαιδεύει άλλους σε τεχνικά θέματα.

Διαθέτει επικοινωνιακές ικανότητες, προσωπική παρακίνηση, ευελιξία και πνεύμα ομαδικής εργασίας.

Έχει πολύ καλή γνώση Αγγλικών.

Γνωρίζει τη Γερμανική Γλώσσα (επιθυμητή).

Έχει εκπληρώσει τις στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Παροχές:

Η εταιρία προσφέρει άριστο εργασιακό περιβάλλον, ιατροφαρμακευτική κάλυψη, συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης.

Υποβολή Υποψηφιότητας:

Μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. αναγράφοντας τον κωδικό της αγγελίας Πατ305220

Ημερομηνία:8.11.2019

Περιεχόμενο : 20971