Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Τεχνολόγος Τροφίμων

Τεχνολόγος Τροφίμων

Yπεύθυνος Ποιοτικού Ελέγχου Παραγωγής

H ΑRI Greek Antipasti Α.Ε., βιομηχανία τροφίμων με δυναμική εξέλιξη και παρουσία στον χώρο, βρίσκεται στο Λάκκωμα Χαλκιδικής και αναζητά Yπεύθυνο Ποιοτικού Ελέγχου Παραγωγής

Αναφέρεται στον διευθυντή εργοστασίου και εργάζεται στην παραγωγή.

Καθήκοντα θέσης:

• Επιθεωρεί τα προϊόντα, τις διεργασίες και την εφαρμογή των διαδικασιών σε κάθε στάδιο της παραγωγικής διαδικασίας με στόχο την εξασφάλιση των προκαθορισμένων προτύπων.
  • Έλεγχος κρίσιμων σημείων και κανόνων ορθής βιομηχανικής πρακτικής.
  • On-the-job training των υφισταμένων και των εργαζομένων παραγωγής όσον αφορά την εφαρμογή κανόνων υγιεινής και ασφάλειας.
  • Παρέχει συνεχή εκπαίδευση και καθοδήγηση σχετικά με τον ποιοτικό έλεγχο σε όλα τα στάδια της παραγωγικής διαδικασίας στους υφισταμένους.
  • Τακτικός έλεγχος όλων των εγκαταστάσεων και των τμημάτων της παραγωγής για θέματα ευταξίας χώρων.
  • Εποπτεία τήρησης όλων των απαραίτητων διαδικασιών κατά την παραλαβή των α' υλών.
  • Συμμετοχή στην αξιολόγηση και επικαιροποίηση του συστήματος διασφάλισης ποιότητας.
  • Διαχειρίζεται τη ροή πληροφοριών από την παραγωγή προς τα αρμόδια τμήματα και αντιστρόφως.

Απαραίτητα προσόντα:

• Πτυχίο (ΤΕΙ / ΑΕΙ) τεχνολόγου τροφίμων / HACCP
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία / παραγωγή τροφίμων
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Καλή χρήση Η/Υ, γνώση χειρισμού SAP

Απαιτούμενες δεξιότητες:

• Ικανότητα επικοινωνίας, ομαδικής εργασίας, οργάνωσης
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια, παρατηρητικότητα, επικοινωνία, ομαδικότητα, διαχείριση κρίσεων, κριτική σκέψη
  • Εξοικειωμένος με την επιθεώρηση και τις διαδικασίες συλλογής δειγμάτων
  • Ικανότητα γρήγορης επέμβασης και επίλυσης τεχνικής φύσης προβλημάτων
  • Όρεξη για δουλειά και μάθηση, δυναμικός και συνεπής
Ημερομηνία:1.11.2019