Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ από το ΕΑΠ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ από το ΕΑΠ

Η Σχολή Κοινωνικών Επιστημών του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου,προκηρύσσει θέσεις υποψήφιων διδακτόρων της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών (ΣΚΕ) του Ε.Α.Π και καλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλλουν αίτηση από 01-11-2019 έως 30-11-2019.

Οι προτεινόμενες γνωστικές περιοχές εκπόνησης διδακτορικής διατριβής είναι:

Ευρύτερη Γνωστική Περιοχή Α: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ & ΠΟΛΙΤΙΚΗ

(Επιβλέπον μέλος ΔΕΠ: κ. Γ. Αγιομυργιανάκης, Καθηγητής Α΄ βαθμίδας ΕΑΠ)

 Οικονομική Ανάλυση και Πολιτική

 Ανθρώπινο Κεφάλαιο και o Ρόλος της Εκπαίδευσης

 Οικονομικά της Εργασίας

 Οικονομικά του Τουρισμού

 Οικονομικά της Κλιματικής Αλλαγής

 Τουριστική Περιφερειακή Ανάπτυξη

 Τουριστική Εκπαίδευση

 Οικονομικά της Ευρωπαϊκής Ένωσης και Ευρωπαϊκές Επιχειρήσεις

 Διεθνή Οικονομικά & Διεθνείς Νομισματικές Σχέσεις

 Εγχώρια και Διεθνής Χρηματοδότηση

 Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις και Διεθνής Μετανάστευσης

Ευρύτερη Γνωστική Περιοχή Β: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ & ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ

(Επιβλέπον μέλος ΔΕΠ: κ. Α.Μιχιώτης, Καθηγητής Α΄ βαθμίδας ΕΑΠ)

Ειδικότερες γνωστικές περιοχές:

 Διοίκηση Εφοδιαστικής Αλυσίδας (Supply Chain Management)

 Διοίκηση Εκπαιδευτικών Μονάδων

 Οργάνωση διαδικασιών και έλεγχος στον Δημόσιο Τομέα

 Στρατηγική Διοίκηση, Ανταγωνιστικότητα

Ευρύτερη Γνωστική Περιοχή Γ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

(Επιβλέπον μέλος ΔΕΠ: κ. Δ. Στεργίου, Επ. Καθηγητής ΕΑΠ)

Ειδικότερες γνωστικές περιοχές:

 Τουριστική Εκπαίδευση και Απασχόληση (ποιοτική/εθνογραφική προσέγγιση)

Δικαίωμα υποβολής αιτήσεων – Απαιτούμενα δικαιολογητικά

Δικαίωμα υποβολής αίτησης για εκπόνηση διδακτορικής διατριβής έχει ο/η κάτοχος Διπλώματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Μ.Σ.) Α.Ε.Ι. της ημεδαπής ή αναγνωρισμένου ως ισότιμου της αλλοδαπής ή ενιαίου και αδιάσπαστου τίτλου σπουδών μεταπτυχιακού επιπέδου.

Αποστολή αίτησης

Τα προαναφερθέντα δικαιολογητικά πρέπει να αποσταλούν από την 01-11-2019 μέχρι τις 30-11-2019 ως εξής:

α) ηλεκτρονικά σε μορφή pdf και συνολικό μέγεθος αρχείων μέχρι έξι (6) MB, με αποδεικτικό παραλαβής και ανάγνωσης, στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ή

β) ταχυδρομικά (σε σφραγισμένο φάκελο και με ημερομηνία αποστολής εντός της ανωτέρω προθεσμίας) στη διεύθυνση: Σχολή Κοινωνικών Επιστημών ΕΑΠ, πάροδος Αριστοτέλους 18, τκ. 26335, Πάτρα (υπόψη Γραμματείας).

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:31.10.2019