Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Απόφοιτοι Πολυτεχνείου τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΡΓΟΥ (Α)

Ανάπτυξη και έλεγχος όψεων και διεπαφών του συστήματος λογισμικού eeRIS.

Η παραπάνω εργασία συνδέεται με την ενότητα εργασίας 4/Προδιαγραφές και Ανάπτυξη Λογισμικού.

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ – ΚΡΙΤΗΡΙΑ

Δίπλωμα Πολυτεχνείου τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.

• Αποδεδειγμένη γνώση της προγραμματιστικής στοίβας MEAN (MongoDB, Express, Angular, Node.JS) για την ανάπτυξη διαδικτυακών εφαρμογών σε συστήματα συνεχούς αυθεντικοποίησης χρηστών. Η γνώση τεκμηριώνεται με σχετικό πιστοποιητικό ή με σχετική πτυχιακή/διπλωματική/διδακτορική εργασία/διατριβή ή με σχετικά μαθήματα του κύκλου σπουδών (αναλυτική βαθμολογία και αν από τον τίτλο του μαθήματος δεν προκύπτει άμεσα η συσχέτιση, η αναλυτική βαθμολογία να συνοδεύεται και από την περιγραφή του μαθήματος στον Οδηγό Σπουδών).

• Ερευνητική εμπειρία τουλάχιστον 6 μηνών στην ανάπτυξη και τον έλεγχο διεπαφών σε ερευνητικά προγράμματα

• Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (επίπεδο Β2)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΡΓΟΥ (Β)

Aνάπτυξη όψεων διαχειριστή και ενσωμάτωση συστημάτων πρώτης έκδοσης.

Η παραπάνω εργασία συνδέεται με την ενότητας εργασίας 4/Προδιαγραφές και Ανάπτυξη Λογισμικού.

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ – ΚΡΙΤΗΡΙΑ

Δίπλωμα Πολυτεχνείου Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

• Αποδεδειγμένη γνώση χρήσης της γλώσσας προγραμματισμού Python σε προβλήματα ανάλυσης

δεδομένων

Η γνώση τεκμηριώνεται με σχετικό πιστοποιητικό ή με σχετική πτυχιακή/διπλωματική/διδακτορική εργασία/διατριβή ή με σχετικά μαθήματα του κύκλου σπουδών (αναλυτική βαθμολογία και αν από τον τίτλο του μαθήματος δεν προκύπτει άμεσα η συσχέτιση, η αναλυτική βαθμολογία να συνοδεύεται και από την περιγραφή του μαθήματος στον Οδηγό Σπουδών).

• Τουλάχιστον μία ανακοίνωση σε επιστημονικό συνέδριο με θέμα την ποιότητα λογισμικού

• Αποδεδειγμένη γνώση Βάσεων Δεδομένων (mySQL)

• Καλή γνώση Αγγλικής (καλή Β2)

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

1. Υποβολή Πρότασης – Δήλωσης (επισυνάπτεται)

2. Αναλυτικός πίνακας στοιχείων απόδειξης εμπειρίας, εφόσον απαιτείται (επισυνάπτεται)

3. Αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα

4. Αντίγραφο βασικού Τίτλου Σπουδών

5. Αντίγραφα λοιπών τίτλων σπουδών, πιστοποιήσεων και βεβαιώσεων προϋπηρεσίας, καθώς και κάθε άλλο

στοιχείο που θα τεκμηριώνει τα στοιχεία που θα αναφέρονται στο βιογραφικό.

6. Αντίγραφο πιστοποιητικού στρατολογικής κατάστασης ή απολυτηρίου στρατού / Αντίγραφο βεβαίωσης

αναβολής (για τους άνδρες υποψηφίους)

Η υποβολή των προτάσεων και λοιπών δικαιολογητικών από τους ενδιαφερόμενους θα γίνεται είτε με φυσική παρουσία είτε ταχυδρομικά στη διεύθυνση: Κτίριο Δ, Ισόγειο, Γραμματεία Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, Πολυτεχνική Σχολή ΑΠΘ, Πανεπιστημιούπολη TK 54124, ώρες 10:00-13:00, έως τις 07/11/2019 και ώρα 12:00 και θα λαμβάνουν αριθμό πρωτοκόλλου από τη Γραμματεία του οικείου Τμήματος του Επιστημονικώς Υπευθύνου του έργου.

Για πληροφορίες σχετικά με το αντικείμενο του έργου, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται τηλεφωνικά στο 2310-994344, ενώ για πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία υποβολής πρότασης μπορούν να απευθύνονται στον ΕΛΚΕ ΑΠΘ στα τηλέφωνα 2310- 994009-26-82

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:30.10.2019