Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Θέση πτυχιούχου Πληροφορικής στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών

Θέση πτυχιούχου Πληροφορικής στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών (ΕΑΑ), προκηρύσσει την πλήρωση μίας (1) θέσης Πληροφορικής έκτακτου προσωπικού (Κωδικός Θέσης: Κάτοχος Πτυχίου Πληροφορικής 9) στο πλαίσιο της Πράξης με τίτλο «”ΘΕΣΠΙΑ 2” - ΘΕμελίωση Συνεργιστικών και ολοκληρωμένων μεθοδολογιών και εργαλείων παρακολούθησης, διαχείρισης και πρόγνωσης ΠερΙβΑλλοντικών παραμέτρων και πιέσεων» (MIS 5002517) στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών.

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ:

Στο πλαίσιο της παρούσας Πρόσκλησης προκηρύσσεται μία (1) θέση εξωτερικού συνεργάτη (ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ) (Κωδικός Θέσης: Κάτοχος Πτυχίου Πληροφορικής 9) με σύμβαση μίσθωσης έργου, στην οποία θα προσδιορίζεται η αποκλειστική απασχόληση στην Πράξη. Αναλυτική περιγραφή της θέσης με τον αντίστοιχο κωδικό παρατίθεται στον Πίνακα του Παραρτήματος.

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ

Το αντικείμενο του έργου του έκτακτου προσωπικού που θα απασχοληθεί στο πλαίσιο της παρούσας Πρόσκλησης σχετίζεται με την ανάπτυξη λογισμικού ιστοσελίδας απεικόνισης δεδομένων μετεωρολογικού ραντάρ και δικτύου εντοπισμών αστραπών και αποτελεσμάτων της επεξεργασίας τους σε πραγματικό χρόνο και παρατίθεται στον Πίνακα του Παραρτήματος Πληρέστερη περιγραφή του αντικειμένου της θέσης, καθώς και των παραδοτέων που σχετίζονται με αυτή, θα αποτυπωθούν στη σύμβαση που θα συναφθεί ανάμεσα στο EAA και στο επιλεγέν προσωπικό. Η ορθή εκτέλεση και ο έλεγχος των παραδοτέων του έργου θα πιστοποιείται με βεβαίωση παραλαβής και καλή εκτέλεσης του έργου, η οποία θα υπογράφεται από τον Υπεύθυνο της Πράξης.

ΑΜΟΙΒΕΣ

Η συνολική αμοιβή του έκτακτου προσωπικού θα διαμορφωθεί σύμφωνα με τα οριζόμενα στη σχετική νομοθεσία και θα είναι ανάλογη των προσόντων του/της υποψηφίου/ας που θα επιλεγεί και της διάρκειας απασχόλησής του/της και μέχρι του ύψους του εγκεκριμένου προϋπολογισμού του έργου, ήτοι συνολικού κόστους έως Δέκα Χιλιάδων Οκτακοσίων Ευρώ (10.800,00€) συμπεριλαμβανομένων όλων των νόμιμων κρατήσεων, φόρων, εισφορών, ΦΠΑ, κλπ.

ΧΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ

Η εκτιμώμενη χρονική διάρκεια της σύμβασης που θα συναφθεί ανάμεσα στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών και στο επιλεγέν προσωπικό θα είναι έξι (6) μηνών και παρατίθεται στον Πίνακα του Παραρτήματος Η σύμβαση δύναται να ανανεωθεί ή να παραταθεί χωρίς περιορισμό μετά από απόφαση του Δ.Σ. του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών και εφόσον υπάρχει η απαιτούμενη πίστωση στο έργο, χωρίς τη διενέργεια νέας Πρόσκλησης, μέχρι την ημερομηνία λήξης του έργου.Ο εκτιμώμενος χρόνος έναρξης των έργων είναι η 01/12/2019.

ΤΟΠΟΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ

Ως τόπος απασχόλησης του έκτακτου προσωπικού ορίζεται η έδρα του Ινστιτούτου Ερευνών Περιβάλλοντος & Βιώσιμης Ανάπτυξης του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών, Βασ. Παύλου & Ι. Μεταξά, Τ.Κ. 15236 Πεντέλη, Ελλάδα.

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ (ON/OFF ΚΡΙΤΗΡΙΑ)

1. Πτυχίο στην Πληροφορική της ημεδαπής ή ισότιμο αναγνωρισμένο της αλλοδαπής Ανώτατης ή Ανώτερης Τριτοβάθμιας ή Μεταδευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ

Οι αιτήσεις, συνοδευόμενες από τα απαραίτητα δικαιολογητικά μπορούν να υποβληθούν ηλεκτρονικά ή ταχυδρομικά ή μέσω ταχυμεταφορέα ή αυτοπροσώπως, εντός τουλάχιστον δεκαπέντε (15) ημερολογιακών ημερών από τη δημοσίευση της παρούσας πρόσκλησης στην ιστοσελίδα του ΕΑΑ (www.noa.gr), το αργότερο μέχρι 31/10/2019 στο Ινστιτούτο Ερευνών Περιβάλλοντος και Βιώσιμης Ανάπτυξης Μεταξά και Βασ. Παύλου, ΤΚ 15236, Παλαιά Πεντέλη, υπόψη κ. Ιωάννη Καλόγηρου ή στην διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:17.10.2019