Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Τελειόφοιτος θετικών επιστημών με κατεύθυνση Πληροφορικής στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών (ΕΑΑ),προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για σύναψη σύμβασης ΙΔΟΧ για μία (1) θέση έκτακτου προσωπικού (κωδ. Θέσης: ΔΕΑSA1) ως εξής:

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ:

Στο πλαίσιο της παρούσας Πρόσκλησης προκηρύσσεται μία (1) θέση έκτακτου προσωπικού με σύμβαση ΙΔΟΧ, στο πλαίσιο του Έργου «Sentinels Rolling Archive Products User Access, Operations, Maintenance and Evolutions» στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών με αντικείμενο την υποστήριξη της ομάδας των System Administrators.

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ

Το αντικείμενο της σύμβασης σχετίζεται την υποστήριξη της ομάδας των System Administrators σε εργασίες σχετικές με την εγκατάσταση και παραμετροποίηση λογισμικού, μηχανημάτων υπολογιστών, δικτύων, την παρακολούθηση των επιδόσεων του συστήματος και την αντιμετώπιση προβλημάτων (troubleshooting), καθώς και την εξασφάλιση της ασφάλειας και της αποδοτικότητας της υπολογιστικής υποδομής. Πληρέστερη περιγραφή του αντικειμένου της θέσης, καθώς και των παραδοτέων που σχετίζονται με αυτή, θα αποτυπωθούν στη σύμβαση που θα συναφθεί ανάμεσα στο EAA και στο επιλεγέν προσωπικό.

ΧΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ

Η σύμβαση θα είναι τύπου ΙΔΟΧ, διάρκειας έως δώδεκα (12) μηνών, με δυνατότητα ανανέωσης μέχρι το πέρας του Έργου και η συνολική αμοιβή του έκτακτου προσωπικού θα διαμορφωθεί σύμφωνα με τα οριζόμενα στη σχετική νομοθεσία και θα είναι ανάλογη των προσόντων του επιλεγέντος υποψηφίου και της διάρκειας απασχόλησης του και μέχρι του ύψους του εγκεκριμένου προϋπολογισμού του Έργου.

ΤΟΠΟΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ

Ως τόπος απασχόλησης του έκτακτου προσωπικού ορίζεται η έδρα του Ινστιτούτου Αστρονομίας, Αστροφυσικής, Διαστημικών Εφαρμογών & Τηλεπισκόπησης του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών, Βασ. Παύλου & Ι. Μεταξά, Τ.Κ. 15236 Πεντέλη, και οι εγκαταστάσεις του Κέντρου Beyond του ΙΑΑΔΕΤ στην Καρύστου 6 , Τ.Κ 115 23 Αμπελόκηποι Αττικής

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ (ON/OFF ΚΡΙΤΗΡΙΑ)

1. Τελειόφοιτος θετικών επιστημών με κατεύθυνση Πληροφορικής.

2. Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Οι αιτήσεις, συνοδευόμενες από τα απαραίτητα δικαιολογητικά μπορούν να υποβληθούν ηλεκτρονικά, εντός τουλάχιστον δεκαπέντε (15) ημερολογιακών ημερών από τη δημοσίευση της παρούσας πρόσκλησης στην ιστοσελίδα του ΕΑΑ (www.noa.gr), δηλαδή το αργότερο μέχρι 23/10/2019 στις 10:00 π.μ στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Ε.Υ κ. Κοντοέ Χαράλαμπου: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. και στη γραμματεία κ. Μαριέττα Παπακωνσταντίνου : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην κ. Μαριέττα Παπακωνσταντίνου : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο
Ημερομηνία:17.10.2019