Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πτυχιούχος ΠΕ Θετικής κατεύθυνσης Πολυτεχνικής Σχολής/Γεωπληροφορική στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών (ΕΑΑ),προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για σύναψη σύμβασης μίσθωσης έργου για μία (1) θέση εξωτερικού συνεργάτη (κωδ. Θέσης ΠΕDS1), ως εξής:

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ:

Στο πλαίσιο της παρούσας Πρόσκλησης προκηρύσσεται μία (1) θέση εξωτερικού συνεργάτη (ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΠΕ) με σύμβαση μίσθωσης έργου, στο πλαίσιο του «EUROGEOSS Showcases: Applications powered by Europe (E-SHAPE)» στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών με αντικείμενο "Data Scientist”.

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ

Το αντικείμενο της σύμβασης σχετίζεται με την διαχείριση, επεξεργασία και ανάλυση μεγάλου όγκου δορυφορικών δεδομένων και συστημάτων παρακολούθησης της γης (Earth Observation). Η έρευνα και η τεχνολογία που θα αναπτύξει ο συνεργάτης θα εφαρμοστούν πάνω σε θέματα στα πλαίσια του ερευνητικού έργου E-SHAPE H2020. Πληρέστερη περιγραφή του αντικειμένου της θέσης, καθώς και των παραδοτέων που σχετίζονται με αυτή, θα αποτυπωθούν στη σύμβαση που θα συναφθεί ανάμεσα στο EAA και στο επιλεγέν προσωπικό.

ΧΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ

Η σύμβαση θα είναι διάρκειας έως δώδεκα (12) μηνών, με δυνατότητα ανανέωσης μέχρι το πέρας του Έργου και συνολικού κόστους έως είκοσι πέντε χιλιάδων ευρώ (25.000,00€)μσυμπεριλαμβανομένων όλων των νόμιμων κρατήσεων, φόρων, εισφορών, ΦΠΑ (σε περίπτωση που ο επιλεγείς υπάγεται σε καθεστώς ΦΠΑ), κλπ.

ΤΟΠΟΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ

Ως τόπος απασχόλησης του έκτακτου προσωπικού ορίζεται το Κέντρο Beyond του Ινστιτούτου Αστρονομίας, Αστροφυσικής, Διαστημικών Εφαρμογών & Τηλεπισκόπησης του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών, Καρύστου 6, 115 23 Αμπελόκηποι, Αττικής.

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ (ON/OFF ΚΡΙΤΗΡΙΑ)

1. Πτυχίο ή Δίπλωμα ΠΕ Θετικής κατεύθυνσης Πολυτεχνικής Σχολής της ημεδαπής ή ισότιμο αναγνωρισμένο της αλλοδαπής .

2. Μεταπτυχιακό δίπλωμα της ημεδαπής ή ισότιμο αναγνωρισμένο της αλλοδαπής στο αντικείμενο της Γεωπληροφορικής.

3. Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Οι αιτήσεις, συνοδευόμενες από τα απαραίτητα δικαιολογητικά μπορούν να υποβληθούν ηλεκτρονικά εντός τουλάχιστον δεκαπέντε (15) ημερολογιακών ημερών από τη δημοσίευση της παρούσας πρόσκλησης στην ιστοσελίδα του ΕΑΑ (www.noa.gr), δηλαδή το αργότερο μέχρι 23/10/2019 στις 10:00 π.μ, στον Επιστημονικά Υπεύθυνο του έργου Δρ. Χαράλαμπο Κοντοέ ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ) και στη γραμματεία κα Μαριέττα Παπακωνσταντίνου ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στη κα Μαριέττα Παπακωνσταντίνου στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:17.10.2019