Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πτυχιούχος Θετικών Επιστημών στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών

Πτυχιούχος Θετικών Επιστημών στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών

Το ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΠΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (ΕΑΑ) προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για σύναψη σύμβασης ΙΔΟΧ για την πλήρωση μίας (1) θέσης έκτακτου προσωπικού (κωδ. Θέσης 3235), ως εξής:

Περιγραφή Θέσης

Στο πλαίσιο της παρούσας πρόσκλησης προκηρύσσεται μία (1) θέση έκτακτου προσωπικού με σύμβαση ΙΔΟΧ Διδάκτορα Θετικών Επιστημών ΠΕ, με αντικείμενο «Αξιολόγηση και συμβουλευτική της αποτελεσματικότητας παρεμβάσεων για την αντιμετώπιση των επιπτώσεων ανθρωπογενών πιέσεων σε περιβάλλοντα έξυπνων πόλεων» στο πλαίσιο του έργου «SMURBS/ERA-PLANET- SMart URBan Solutions for air quality, disasters and city growth».

Αντικείμενο Σύμβασης

Το αντικείμενο της σύμβασης αφορά στην ανάλυση κι αξιολόγηση παρεμβάσεων βελτιστοποίησης συνθηκών διαβίωσης και παραγόντων υγείας σε αστικά περιβάλλοντα μέσω εκμετάλλευσης Λύσεων με βάση τη Φύση (Nature Based Solutions – NBS) και Γεωπαρατηρήσεων, με τη χρήση Γεωγραφικών Συστημάτων Πληροφορίων. Πληρέστερη περιγραφή του αντικειμένου της θέσης, καθώς και των παραδοτέων που σχετίζονται με αυτή, θα αποτυπωθούν στη σύμβαση που θα συναφθεί ανάμεσα στο EAA και στο επιλεγέν προσωπικό.

Διάρκεια Σύμβασης

Η σύμβαση θα είναι διάρκειας δώδεκα (12) μηνών, με δυνατότητα ανανέωσης μέχρι το πέρας του έργου και η συνολική αμοιβή του έκτακτου προσωπικού θα διαμορφωθεί σύμφωνα με τα οριζόμενα στη σχετική νομοθεσία και θα είναι ανάλογη των προσόντων του επιλεγέντος υποψηφίου και της διάρκειας απασχόλησής του και μέχρι του ύψους του εγκεκριμένου προϋπολογισμού του έργου.

Τόπος Απασχόλησης

Ως τόπος απασχόλησης του έκτακτου προσωπικού ορίζονται οι εγκαταστάσεις του ΕΑΑ - ΙΕΠΒΑ στην Πεντέλη (Βασ. Παύλου & Ι. Μεταξά, Τ.Κ. 15236 Πεντέλη, Ελλάδα).

Απαιτούμενα Προσόντα

1. Πτυχίο ή Δίπλωμα Θετικών Επιστημών Πανεπιστημιακού τομέα της ημεδαπής ή ισότιμο αναγνωρισμένο της αλλοδαπής.

2. Διδακτορικό δίπλωμα της ημεδαπής ή ισότιμο αναγνωρισμένο της αλλοδαπής στο αντικείμενο των Επιστημών Περιβάλλοντος.

3. Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.

Υποβολή αιτήσεων και διαδικασία επιλογής

Οι αιτήσεις, συνοδευόμενες από τα απαραίτητα δικαιολογητικά μπορούν να υποβληθούν ηλεκτρονικά ή ταχυδρομικά ή μέσω ταχυμεταφορέα ή αυτοπροσώπως, εντός τουλάχιστον δεκαπέντε (15) ημερολογιακών ημερών από τη δημοσίευση της παρούσας πρόσκλησης στην ιστοσελίδα του ΕΑΑ (www.noa.gr), δηλαδή το αργότερο μέχρι 25/10/2019 στο Ινστιτούτο Ερευνών Περιβάλλοντος και Βιώσιμης Ανάπτυξης (Μεταξά και Βασ. Παύλου, ΤΚ 15236, Παλαιά Πεντέλη) υπόψη κ. Κυριάκου Ρωμηού ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στον κ. Κυριάκο Ρωμηό, τηλ. 210-8109124, e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:17.10.2019