Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Ψυχίατρος και Ψυχολόγοι

Ψυχίατρος και Ψυχολόγοι

Το ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΩΝ ΑΤΟΜΩΝ (ΚΕΘΕΑ), Ν.Π.Ι.Δ. που παρέχει υπηρεσίες θεραπείας, πρόληψης, εκπαίδευσης και έρευνας στον τομέα της αντιμετώπισης των εξαρτήσεων και στο οποίο ανήκουν τα Θεραπευτικά Προγράμματα (Θ.Π.) ΚΕΘΕΑ ΙΘΑΚΗ, ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ, ΚΕΘΕΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ, ΚΕΘΕΑ ΣΤΡΟΦΗ, ΔΙΚΤΥΟ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΡΟΛΗΨΗΣ KAI ΕΓΚΑΙΡΗΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ, ΚΕΘΕΑ ΔΙΑΒΑΣΗ, ΚΕΘΕΑ ΝΟΣΤΟΣ, ΚΕΘΕΑ ΚΥΤΤΑΡΟ – ΟΞΥΓΟΝΟ, ΚΕΘΕΑ ΑΡΙΑΔΝΗ, ΚΕΘΕΑ ΕΞΕΛΙΞΙΣ, ΚΕΘΕΑ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ, ΚΕΘΕΑ MOSAIC, ΚΕΘΕΑ ΑΛΦΑ, ΚΕΘΕΑ ΚΙΒΩΤΟΣ, ΚΕΘΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ, ΚΕΘΕΑ ΠΙΛΟΤΟΣ, ΚΕΘΕΑ ΗΠΕΙΡΟΣ, έχει τιμηθεί με χορηγία δωρεάς από την ΟΠΑΠ Α.Ε., προκειμένου να αναπτύξει, στο πλαίσιο της Προγραμματικής Σύμβασης, τη λειτουργία της τηλεφωνικής γραμμής και τηλεσυμβουλευτικής 1114 στην Αθήνα, με στόχο την παροχή υπηρεσιών συμβουλευτικής και τηλεσυμβουλευτικής σε άτομα που ζητούν υποστήριξη/πληροφορίες για την προβληματική ενασχόληση με τα τυχερά παιχνίδια και την περαιτέρω παραπομπή όσων επιθυμούν, άμεσα ή έμμεσα εμπλεκομένων, στο Θεραπευτικό Πρόγραμμα, με στόχο την κινητοποίησή τους για ένταξη σε θεραπεία.

Προκηρύσσει θέσεις για ένα (1) Ψυχίατρο και δύο (2) Ψυχολόγους, με σύμβαση εξαρτημένης εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας έως δώδεκα (12) μήνες, η οποία θα τελεί σε συνάρτηση με την ισχύ της σύμβασης δωρεάς, σύμφωνα με την από 27.05.2019 με Α.Π.: ΔΙΠΑΑΔ/Φ.ΕΓΚΡ./140/17643 Απόφαση της Επιτροπής της Πράξης Υπουργικού Συμβουλίου 33/2006 – ΦΕΚ 280/Α΄/2006 όπως ισχύει, τις διατάξεις της παρ. 2 περ. ιστ. του άρθρου 14 του Ν. 2190/94 – ΦΕΚ 28/Α΄/94 όπως ισχύει και τις διατάξεις της παρ.3 του άρθρου 21 του Ν. 2190/94, το N. 4139/2013 – ΦΕΚ 74 Α/20.3.2013 και το Π.Δ. 148/2007 – ΦΕΚ 191 Α/10.8.2007 για την ανάπτυξη και λειτουργία τηλεφωνικής γραμμής και τηλεσυμβουλευτικής 1114 που χρηματοδοτείται από την ΟΠΑΠ Α.Ε.

Οι υποψήφιοι για διευκρινίσεις επί της προκηρύξεως μπορούν να απευθύνονται στο Τμήμα Ανάπτυξης και Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού τηλεφωνικά (210 9241993-6, εσωτ. 267 και εσωτ. 272), εργάσιμες ημέρες και ώρες, από 10:00 έως 13:00.

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο
Ημερομηνία:15.10.2019