Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ/ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ, ΠΕ/ΤΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ, ΠΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ, ΠΕ/ΤΕ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πρόσληψη προσωπικού στο ΚΕΘΕΑ – Ρόδος

Το Πολυδύναμο Κέντρο για την αντιμετώπιση των εξαρτήσεων Ν. Ρόδου έχει ως στόχο να παρέχει υπηρεσίες πρωτοβάθμιας υποστήριξης και βραχείας παρέμβασης σε άτομα που κάνουν χρήση εξαρτησιογόνων ουσιών (παράνομων ή νόμιμων) ή εμφανίζουν άλλου τύπου εξαρτητικές συμπεριφορές και των οποίων οι ανάγκες δεν δύνανται να καλυφθούν από υφιστάμενες δομές που λειτουργούν στην ευρύτερη περιοχή (θεραπευτικές κοινότητες – μονάδες υποκατάστασης – κέντρα πρόληψης).

Η Κινητή Μονάδα (ΚΜ) αντιμετώπισης των εξαρτήσεων Ν. Ρόδου έχει ως στόχο να παρέχει υπηρεσίες πρωτοβάθμιας υποστήριξης και βραχείας παρέμβασης σε άτομα που κάνουν χρήση εξαρτησιογόνων ουσιών (παράνομων ή νόμιμων) ή εμφανίζουν άλλου τύπου εξαρτητικές συμπεριφορές και δεν έχουν εύκολη πρόσβαση σε υπηρεσίες.

Σε εκτέλεση των παραπάνω πράξεων ζητεί προσωπικό στις ακόλουθες ειδικότητες το οποίο θα παρέχει υπηρεσίες με σύμβαση εξαρτημένης εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας ενός (1) έτους, με δυνατότητα ανανέωσης, η οποία όμως θα τελεί σε συνάρτηση με την ισχύ της σύμβασης των προαναφερόμενων πράξεων.

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ

• ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ/ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ
  • ΠΕ/ΤΕ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ
  • ΠΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
  • ΠΕ/ΤΕ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ

Οι υποψήφιοι πρέπει να συμπληρώσουν και να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στο ΚΕΘΕΑ, ακολουθώντας τις οδηγίες που περιλαμβάνονται στην Πρόσκληση.

Η προθεσμία υποβολής του φακέλου λήγει στις 25 Οκτωβρίου, ημέρα Παρασκευή. Το εμπρόθεσμο της ταχυδρομικής αποστολής της κρίνεται με βάση την ημερομηνία της ταχυδρομικής σήμανσης.

Οι υποψήφιοι για γενικές διευκρινίσεις σχετικά με την Πρόσκληση, μπορούν να απευθύνονται στο Τμήμα Ανάπτυξης και Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού τηλεφωνικά (210 9241993-6, εσωτ. 272 ή 267) εργάσιμες ημέρες και ώρες, από 10:00 μέχρι 13:00.

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:15.10.2019