Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διδασκαλία - Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑTA ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ “MSc in ICT Systems”, “MSc in E-Business and Digital Marketing”, “MSc in Strategic Product Design”, “MSc in Energy Building Design” ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

Το Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας της Σχολής Επιστήμης και Τεχνολογίας του Πανεπιστημιακού Κέντρου Διεθνών Προγραμμάτων Σπουδών του Διεθνούς Πανεπιστημίου της Ελλάδος, στο πλαίσιο της λειτουργίας των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) “MSc in ICT Systems”, “MSc in E-Business and Digital Marketing”, “MSc in Strategic Product Design” και “MSc in Energy Building Design” καλεί επιστήμονες, που πληρούν τις διατάξεις του άρθρου 36, σε συνδυασμό με το άρθρο 85 του ν. 4485/2017, κατόχους διδακτορικού τίτλου και ειδικούς στα αντίστοιχα γνωστικά αντικείμενα, με αποδεδειγμένη επιστημονική/επαγγελματική εμπειρία στο αντικείμενο και αποδεδειγμένη εμπειρία διδασκαλίας στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, να εκδηλώσουν το καταρχήν ενδιαφέρον τους για τη διδασκαλία των ακόλουθων μαθημάτων, στην αγγλική γλώσσα, κατά το χειμερινό εξάμηνο της ακαδημαϊκής χρονιάς 2019- 2020 (υπό τις προϋποθέσεις υλοποίησης της λειτουργίας των ως άνω ΠΜΣ, της διεξαγωγής των αντίστοιχων μαθημάτων και της επιλογής τους).

Τα γνωστικά αντικείμενα / μαθήματα είναι τα ακόλουθα:

1 Digital Marketing

2 Energy Design for Buildings

3 ICT Management

4 Web Analytics

5 Introduction to Strategic Product Design

6 Design Thinking

Το Πανεπιστήμιο δηλώνει ότι η διαδικασία αξιολόγησης και επιλογής μπορεί να μην προχωρήσει για λόγους που αφορούν στην εσωτερική οργάνωση και τον προγραμματισμό του.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να υποβάλλουν ηλεκτρονικά αίτηση και αρχείο τύπου zip ή rar, μέσω της ιστοσελίδας https://vistaff.ihu.edu.gr/ έως την Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 14:30, που να περιέχει:

1. Αναλυτικό Βιογραφικό Σημείωμα, όπου αναφέρονται οι σπουδές, η επιστημονική, η διδακτική και επαγγελματική τους δραστηριότητα.

2. Αντίγραφα των τίτλων σπουδών τους. Αν οι τίτλοι σπουδών έχουν χορηγηθεί από A.E.I. του εξωτερικού, θα πρέπει να υποβληθούν και σχετικές βεβαιώσεις ισοτιμίας τους από το ΔΟΑΤΑΠ (πρώην ΔIKATΣA).

3. Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86 περί ψευδούς δηλώσεως, αν κατέχουν ή όχι δεύτερη απασχόληση στο Δημόσιο Τομέα ή σε Κρατικά Νομικά Πρόσωπα Δημοσίου και Ιδιωτικού Δικαίου ή στους φορείς Τοπικής Αυτοδιοίκησης και του Δημοσίου Τομέα ή σε Διεθνείς Οργανισμούς, ή οποιαδήποτε άλλη επαγγελματική απασχόληση ή συνταξιοδοτούνται από τους παραπάνω φορείς.

Εναλλακτικά η αίτηση με τα δικαιολογητικά μπορούν να κατατεθούν και εντύπως μέσω ταχυδρομείου ή εταιρείας Courier στην Γραμματεία του Τμήματος στην κάτωθι διεύθυνση: SECRETARY: EFTYCHIA VOURKIDOU, INTERNATIONAL HELLENIC UNIVERSITY, 14th km Thessaloniki-N.Moudania, 57001 Thermi, Greece, T +30-2310-474577 | F +30-2310- 474570

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην Γραμματεία του Τμήματος (τηλ. 2310 807501, email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ) όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.

Ημερομηνία:10.10.2019

Περιεχόμενο : 20898