Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ στο Ίδρυμα Θεμιστοκλή & Δημήτρη Τσάτσου – Κέντρο Ευρωπαϊκού Συνταγματικού Δικαίου

Το Ίδρυμα Θεμιστοκλή & Δημήτρη Τσάτσου – Κέντρο Ευρωπαϊκού Συνταγματικού Δικαίου επιθυμεί να προσλάβει ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Περιγραφή θέσης

 Εντοπισμός, σχεδιασμός και υποβολή προτάσεων αναπτυξιακών προγραμμάτων: εντοπισμός προγραμμάτων, επιστημονική έρευνα, εύρεση εταίρων, συντονισμός, συγγραφή και κατάθεση διεθνών και κοινοτικών προγραμμάτων

 Διαχείριση αναπτυξιακών έργων: κατάρτιση χρονοδιαγράμματος, έλεγχος ροής, συντονισμός και υλοποίηση δράσεων, κατάρτιση αναφορών προόδου, επικοινωνία με αρμόδιους φορείς

Εμπειρία

Ο υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει τουλάχιστον τριετή εμπειρία στην υποβολή – παρακολούθηση – υλοποίηση – ολοκλήρωση του φυσικού αντικειμένου συγχρηματοδοτούμενων αναπτυξιακών έργων.

Ειδικότερα:

 Γνώση του εθνικού, ευρωπαϊκού, διεθνούς αναπτυξιακού και επενδυτικού κανονιστικού πλαισίου

 Γνώση των διαδικασιών κοινοτικών διαγωνισμών

 Εμπειρία στη συγγραφή και υποβολή προτάσεων αναπτυξιακών προγραμμάτων, EU grants, EuropeAid, Horizon, EEA, Twinnings, Interreg

 Εμπειρία στην υλοποίηση διακρατικών έργων

 Εμπειρία στη διαχείριση συγχρηματοδοτούμενων έργων στην Ελλάδα

Εκπαίδευση

Ο υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει πτυχίο κοινωνικών, πολιτικών ή οικονομικών επιστημών και άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.

Η θέση προσφέρει:

 Θέση πλήρους απασχόλησης με έδρα την Αθήνα

 Συνεργασία με επιστήμονες διεθνούς κύρους

 Δυνατότητα για ταξίδια μικρής διάρκειας εντός Ευρώπης

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό στα αγγλικά, συνοδευόμενο από επιστολή ενδιαφέροντος στα αγγλικά, στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. έως τις 18 Οκτωβρίου 2019.

Όλα τα βιογραφικά θα συλλεχθούν και θα αξιολογηθούν με απόλυτη εχεμύθεια και διακριτικότητα. Τα βιογραφικά θα παραμείνουν στη βάση δεδομένων του Ιδρύματος για διάστημα 1 έτους

Ημερομηνία:27.09.2019

Περιεχόμενο : 20898