Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πλήρωση μίας (1) θέσης έκτακτου προσωπικού στο Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (ΕΚΕΤΑ)/ Ινστιτούτο Εφαρμοσμένων Βιοεπιστημών (ΙΝΕΒ)

Πλήρωση μίας (1) θέσης έκτακτου προσωπικού στο Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (ΕΚΕΤΑ)/ Ινστιτούτο Εφαρμοσμένων Βιοεπιστημών (ΙΝΕΒ)

ΠΡΟΚΗΡΥΣΣΕΙ την πλήρωση μίας (1) θέσης έκτακτου προσωπικού (με σύμβαση ανάθεσης έργου) στο πλαίσιο της Πράξης με τίτλο «PVClinical – Ενεργή φαρμακοεπαγρύπνηση σε κλινικά περιβάλλοντα» και κωδικό MIS 5032805 στο Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (ΕΚΕΤΑ) / Ινστιτούτο Εφαρμοσμένων Βιοεπιστημών (ΙΝΕΒ).

Στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης με τίτλο «PVClinical – Ενεργή φαρμακοεπαγρύπνηση σε κλινικά περιβάλλοντα» και κωδικό MIS 5032805, η οποία έχει ενταχθεί στη Δράση «ΕΡΕΥΝΩ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ-ΚΑΙΝΟΤΟΜΩ» του Επιχειρησιακού Προγράμματος Ανταγωνιστικότητα Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία (ΕΠΑνΕΚ) που χρηματοδοτείται από την ΣΑΕ1451 με κωδικό πράξης ΣΑ (ενάριθμο) 2018ΣΕ14510001 και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης (ΕΤΠΑ) και από εθνικούς πόρους, το Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (ΕΚΕΤΑ)/ Ινστιτούτο Εφαρμοσμένων Βιοεπιστημών (ΙΝΕΒ) προτίθεται να απασχολήσει έκτακτο προσωπικό, με το οποίο θα συναφθεί σύμβαση ανάθεσης έργου και προσκαλεί φυσικά πρόσωπα να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους για την ανάληψη του σχετικού έργου, σύμφωνα με τους όρους που αναφέρονται στη συνέχεια της παρούσας πρόσκλησης.

ΘΕΣΗ

Στο πλαίσιο της παρούσας Πρόσκλησης προκηρύσσεται μία (1) θέση έκτακτου προσωπικού που θα απασχοληθεί στο Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (ΕΚΕΤΑ) / Ινστιτούτο Εφαρμοσμένων Βιοεπιστημών (ΙΝΕΒ) μέσω σύναψης σύμβασης ανάθεσης έργου, στην οποία θα προσδιορίζεται η αποκλειστική απασχόληση στην Πράξη.

ΚΩΔΙΚΟΣ ΘΕΣΗΣ: ΙΝΕΒ-19-52

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ: Ηλεκτρολόγος/Ηλεκτρονικός Μηχανικός & Μηχανικός Υπολογιστών ή Πληροφορική

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΘΕΣΗΣ: Σχεδιασμός και υλοποίηση συστημάτων λογισμικού.

ΧΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ

Η εκτιμώμενη χρονική διάρκεια της σύμβασης ανάθεσης έργου που θα συναφθεί μεταξύ του ΕΚΕΤΑ/ΙΝΕΒ και του επιλεγέντος υποψηφίου είναι έξι (6) μήνες από την ημερομηνία έναρξης αυτής. Ο εκτιμώμενος χρόνος έναρξης της σύμβασης είναι η 04-10-2019.

Η σύμβαση δύναται να ανανεωθεί ή παραταθεί χωρίς περιορισμό, μετά από απόφαση του Δ.Σ. του ΕΚΕΤΑ και εφόσον υπάρχει η απαιτούμενη πίστωση στο έργο, χωρίς τη διενέργεια νέας πρόσκλησης, μέχρι την ημερομηνία λήξης της πράξης.

ΤΟΠΟΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ

Ως τόπος απασχόλησης του έκτακτου προσωπικού ορίζεται η έδρα του ΕΚΕΤΑ, στο 6 ο χλμ οδού Χαριλάου - Θέρμης, Θεσσαλονίκη.

ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Οι ενδιαφερόμενοι/ες πρέπει να είναι Έλληνες πολίτες ή πολίτες των κρατών-μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης και να διαθέτουν τα ακόλουθα προσόντα:

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

1. Πτυχίο Α.Ε.Ι. Ηλεκτρολόγων/Ηλεκτρονικών Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ή Πληροφορικής

2. Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

3. Εμπειρία στην ανάπτυξη υπηρεσιών λογισμικού σε περιβάλλον Python ή/και Java ή/και .NET, ή αντίστοιχη τεχνολογία

ΕΠΙΘΥΜΗΤΑ/ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

1. Μεταπτυχιακός ή Διδακτορικός τίτλος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ή Πληροφορικής με αντικείμενο σχετικό́ με την ηλεκτρονική υγεία

2. Εμπειρία στην σχεδίαση/ανάπτυξη συστημάτων/εφαρμογών ηλεκτρονικής υγείας

ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν τις αιτήσεις τους και όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά εντός δεκαπέντε (15) ημερολογιακών ημερών από τη δημοσίευση της παρούσας πρόσκλησης, δηλαδή το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 10:00 π.μ. και να είναι διαθέσιμοι για ενδεχόμενη ατομική συνέντευξη.

Οι αιτήσεις μπορούν να υποβληθούν με έναν από τους παρακάτω τρόπους: αυτοπροσώπως, με εξουσιοδοτημένο πρόσωπο, μέσω ταχυδρομείου, μέσω ταχυμεταφορέα στη διεύθυνση: ΕΚΕΤΑ / Ινστιτούτο Εφαρμοσμένων Βιοεπιστημών (ΙΝΕΒ) 6ο χλμ. Χαριλάου - Θέρμης 570 01 Θέρμη - Θεσσαλονίκη

Περισσότερες Πληροφορίες

Ημερομηνία:17.09.2019