Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Field Service Engineer

Field Service Engineer

H EUROAXES, τεχνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο των τηλεπικοινωνιών, ζητά για τον νομό Αττικής, τεχνικούς πεδίου. Ο κάτοχος της θέσης, ανήκει στο τμήμα Technical Service Support, στην Τεχνική Διεύθυνση της εταιρείας και οι αρμοδιότητές του περιλαμβάνουν την παροχή τεχνικής υποστήριξης στο πεδίο (Field) του δικτύου DSL, την εγκατάσταση και συντήρηση υποδομών δικτύου, με σκοπό την έγκαιρη επίλυση βλαβών και την προληπτική/διορθωτική συντήρηση του εξοπλισμού.

Απαραίτητα Προσόντα:

• Πτυχίο TΕΙ ή ΙΕΚ Τεχνολογικής κατεύθυνσης.
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση σε Τηλεπικοινωνιακό Πάροχο.
  • Γνώση και εμπειρία σε τεχνολογία και δίκτυα νέας γενιάς ADSL,VDSL, SHDSL, FTTH.
  • Γνώσεις εγκατάστασης, μετρήσεων και συντήρησης τηλεπικοινωνιακών δικτύων.
  • Γνώση και εμπειρία χειρισμού οργάνων μέτρησης χαλκού και οπτικών ινών (Cable Analyzers / OTDR / Power Meter).
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ.
  • Καλή γραπτή και προφορική επικοινωνία.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας.
  • Δίπλωμα οδήγησης δικύκλου Α/Β’ κατηγορίας.
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση.
  • Προσαρμοστικότητα.
  • Ομαδικό πνεύμα.
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες .

Επιθυμητά Προσόντα:

• Εμπειρία σε εξοπλισμό DSLAM και πολυπλεκτών.
  • Ηλεκτρολογικές Γνώσεις.

Παροχές:

• Έξοδα κίνησης.
  • Κινητό τηλέφωνο.
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μια αγορά γεμάτη προκλήσεις.
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
Ημερομηνία:11.07.2019
Πηγή:www.kariera.gr