Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Γεωπόνος

Γεωπόνος

Σύμβουλος Πώλησης Τμήματος Κήπου / Γεωπόνος – Κατάστημα Πειραιώς

O ρόλος:

• Ακούτε με προσοχή τις ανάγκες των πελατών σας και τους βοηθάτε να κάνουν τις σωστές επιλογές.
  • Εξηγείτε στους πελάτες τα τεχνικά χαρακτηριστικά και τα οφέλη των προϊόντων, καθώς και τον τρόπο εφαρμογής τους.
  • Προτείνετε ολοκληρωμένες λύσεις και υπηρεσίες, καλύπτοντας το σύνολο των εργασιών ανακαίνισης που ενδιαφέρουν τον πελάτη.
  • Φροντίζετε καθημερινά την εικόνα του τμήματός σας (ελκυστική εικόνα τμήματος).
  • Παρακολουθείτε τον ανταγωνισμό και ενημερώνεστε διαρκώς για τις τάσεις της αγοράς.
  • Συμβάλλετε στην επίτευξη των εμπορικών στόχων του τμήματος (διαθεσιμότητα προϊόντων, κερδοφορία, οικονομικά αποτελέσματα πωλήσεων).

Είστε άνθρωπος του εμπορίου με έντονο επιχειρηματικό πνεύμα και προσανατολισμό στην εξυπηρέτηση πελατών; Σας κινητοποιεί η επίτευξη των στόχων; Σας αρέσει να δουλεύετε σε ομάδες και να αναπτύσσετε συνεχώς τις γνώσεις σας; Ψάχνετε για μiα εταιρία όπου μπορείτε να αναπτύξετε την αυτονομία και την πρωτοβουλία σας;

Το προφίλ:

• Τουλάχιστον 2ετή εμπειρία σε καταστήματα λιανεμπορίου ή εξειδικευμένα εμπορικά καταστήματα με είδη κήπου
  • Απαραίτητο πτυχίο ΑΕΙ με κατεύθυνση Γεωπονίας / Φυτικής Παραγωγής
  • Απαραίτητη η άδεια άσκησης γεωτεχνικού επαγγέλματος
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Καλή γνώση Η/Υ και επαφή με τις νέες τεχνολογίες
  • Ικανότητα επικοινωνίας και προσανατολισμός στον πελάτη
  • Προθυμία και αυτενέργεια
  • Πνεύμα συνεργασίας
  • Ικανότητα οργάνωσης και διάθεση για προσωπική εξέλιξη
Ημερομηνία:08.07.2019
Πηγή:www.skywalker.gr