Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πτυχιούχος τμήματος Πληροφορικής (ΑΕΙ, ΤΕΙ) ή σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών στο Ινστιτούτο Αστρονομίας, Αστροφυσικής, Διαστημικών Εφαρμογών & Τηλεπισκόπησης του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών

Το ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΠΕΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ/Ινστιτούτο Αστρονομίας, Αστροφυσικής, Διαστημικών Εφαρμογών και Τηλεπισκόπησης (ΙΑΑΔΕΤ)το πλαίσιο του Ερευνητικού Έργου με τίτλο «EUROGEOSS Showcases: Applications powered by Europe (E-SHAPE)  προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για σύναψη σύμβασης μίσθωσης έργου για μία (1) θέση έκτακτου προσωπικού, ως εξής:

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ: System Administrator

Στο πλαίσιο της παρούσας Πρόσκλησης προκηρύσσεται μία (1) θέση έκτακτου προσωπικού System Administrator, που θα απασχοληθεί στο ΕΑΑ/ΙΑΑΔΕΤ, με κωδικό θέσης: ΠΕAS1.

ΧΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ

Η σύμβαση θα είναι διάρκειας έως έξι (6) μηνών, με δυνατότητα παράτασης μέχρι τη λήξη του έργου και συνολικού κόστους έως δέκα τέσσερις χιλιάδες πεντακόσια ευρώ (14.500€) συμπεριλαμβανομένων όλων των νόμιμων κρατήσεων, φόρων, εισφορών κλπ., σύμφωνα με τα προσόντα των επιλεγέντων υποψηφίων.

ΤΟΠΟΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ

Ως τόπος απασχόλησης του έκτακτου προσωπικού ορίζεται η έδρα του Ινστιτούτου Αστρονομίας, Αστροφυσικής, Διαστημικών Εφαρμογών & Τηλεπισκόπησης του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών, Βασ. Παύλου & Ι. Μεταξά, Τ.Κ. 15236 Πεντέλη, Ελλάδα.

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Οι ενδιαφερόμενες/οι πρέπει να είναι Έλληνες πολίτες ή πολίτες των κρατών-μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης και να διαθέτουν τα ακόλουθα προσόντα:

1. Πτυχιούχος τμήματος Πληροφορικής (ΑΕΙ, ΤΕΙ) ή σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Πολυτεχνείο).

2. Εργασιακή εμπειρία στη διαχείριση Windows & Linux Servers (Ubuntu, Debian, CentOS & Red Hat).

3. Δυνατότητα ανάπτυξης αυτοματοποιημένων εργασιών μέσα από UNIX bash programming ή/και Python.

4. Εμπειρία στην εγκατάσταση, παραμετροποίηση και διαχείριση virtualization τεχνολογιών (KVM, VMware κλπ).

5. Άριστη γνώση στην εγκατάσταση , παραμετροποίηση και διαχείριση Web servers.

6. Πολύ καλές γνώσεις στη διαχείριση Βάσεων Δεδομένων (MySQL, PostgreSQL).

7. Πολύ καλές γνώσεις σε ζητήματα Ασφάλειας (firewall rules) και παρακολούθησης των υποδομών μέσα από κατάλληλα εργαλεία (π.χ. Splunk, NewRelic κλπ).

8. Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ

Οι αιτήσεις και τα πλήρη βιογραφικά πρέπει να υποβληθούν ηλεκτρονικά το αργότερο μέχρι τη Δευτέρα 24 Ιουνίου 2019, ώρα 10:00π.μ, στον Επιστημονικά Υπεύθυνο του έργου Δρ. Χαράλαμπο Κοντοέ ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ) και στη γραμματεία κα Μαριέττα Παπακωνσταντίνου ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ). Στην αίτηση πρέπει απαραιτήτως να αναγράφεται το αντικείμενο της θέσης για την οποία εκδηλώνεται ενδιαφέρον.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στη κα Μαριέττα Παπακωνσταντίνου στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. .

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:14.06.2019