Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πτυχιούχος στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή στην Τεχνολογία Τροφίμων

Πτυχιούχος στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή στην Τεχνολογία Τροφίμων

Operations & HACCP Coordinator

Προφίλ εταιρίας:

Τα αρτοζαχαροπλαστεία Πανδώρα, πρωτοπόροι στον χώρο της αρτοποιίας και ζαχαροπλαστικής, έχει διαπιστευτεί με το πρότυπο ISO 22000: 2005 και έχει βραβευτεί ως εργοδότης ισότητας. Θα θέλαμε να προσλάβουμε για τη θέση του/της Operations & HACCP Coordinator για τους χώρους παραγωγής μας στη Λευκωσία, για μόνιμη και πλήρη απασχόληση (6ήμερη).

Καθήκοντα:

• Καθημερινοί έλεγχοι στους χώρους παραγωγής όσον αφορά τη συμμόρφωση των διαδικασιών, την επίλυση των ζητημάτων συμμόρφωσης και αναφορά στη διοίκηση
  • Επίλυση προβλημάτων σχετικά με καθημερινές λειτουργίες στους χώρους παραγωγής
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή διαδικασιών υγείας και ασφάλειας
  • Συντονισμός και έλεγχος των εξωτερικών υπηρεσιών ελέγχου παρασίτων
  • Να παρευρίσκεται σε όλες τις συναντήσεις που σχετίζονται με τις δραστηριότητές του/της
  • Διατήρηση των σχεδίων HACCP και ενίσχυση των διεργασιών ποιότητας στην παραγωγή
  • Διατήρηση και έλεγχος της ορθής βιομηχανικής και υγιεινής πρακτικής
  • Εφαρμογή όλων των σχετικών διαδικασιών του συστήματος ποιότητας
  • Διατήρηση και ενημέρωση του αρχείου συστήματος διαχείρισης ποιότητας
  • Υιοθετεί προληπτικά μέτρα όσον αφορά την εφαρμογή άψογων προδιαγραφών ποιότητας, ασφάλειας και υγιεινής των τροφίμων
  • Συντονίζει και λαμβάνει μέρος στις εσωτερικές και εξωτερικές επιθεωρήσεις
  • Εποπτεύει και συντονίζει την υλοποίηση διορθωτικών και προληπτικών ενεργειών
  • Έχει την ευθύνη για την εκπαίδευση του προσωπικού σε θέματα ποιότητας και δημιουργεί κουλτούρα τήρησης διαδικασιών
  • Έχει την ευθύνη για τη μελέτη, ανάπτυξη και τεκμηρίωση του συστήματος ποιότητας ISO 22000: 2005 και τη συνεχή βελτίωσή του
  • Άλλα σχετικά καθήκοντα οποιασδήποτε φύσεως που του/της ανατίθενται σε σχέση με εργασίες που αφορούν τη διαχείριση της εταιρίας

Δεξιότητες/προσόντα:

Ψάχνουμε για ένα άτομο που είναι/έχει:

• Ομαδικός παίκτης.
  • Ισχυρές οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Ισχυρές δεξιότητες διαχείρισης χρόνου.
  • Ισχυρές δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων.
  • Ισχυρή ηγετική ικανότητα και ανθρώπινες δεξιότητες και να είναι δυναμικό και ευέλικτο ανάλογα με τις καταστάσεις.
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση και τήρηση αυστηρών προθεσμιών.
  • Βασικές γνώσεις υπολογιστών για πακέτα του Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint).

Τα άτομα που ψάχνουμε πρέπει να έχουν:

• Πτυχίο ή Δίπλωμα στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, Τεχνολογία Τροφίμων ή οποιοδήποτε άλλο αντίστοιχο δίπλωμα.
  • Ευφράδεια στα ελληνικά και αγγλικά.
Ημερομηνία:07.05.2019
Πηγή:www.skywalker.gr