www.career.uth.gr

Γραφείο Διασύνδεσης Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

  • Μεγαλύτερο μέγεθος γραμματοσειράς
  • Προκαθορισμένο μέγεθος γραμματοσειράς
  • Μικρότερο μέγεθος γραμματοσειράς
Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πτυχιούχος στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή στην Τεχνολογία Τροφίμων

Πτυχιούχος στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή στην Τεχνολογία Τροφίμων

Operations & HACCP Coordinator

Προφίλ εταιρίας:

Τα αρτοζαχαροπλαστεία Πανδώρα, πρωτοπόροι στον χώρο της αρτοποιίας και ζαχαροπλαστικής, έχει διαπιστευτεί με το πρότυπο ISO 22000: 2005 και έχει βραβευτεί ως εργοδότης ισότητας. Θα θέλαμε να προσλάβουμε για τη θέση του/της Operations & HACCP Coordinator για τους χώρους παραγωγής μας στη Λευκωσία, για μόνιμη και πλήρη απασχόληση (6ήμερη).

Καθήκοντα:

  • Καθημερινοί έλεγχοι στους χώρους παραγωγής όσον αφορά τη συμμόρφωση των διαδικασιών, την επίλυση των ζητημάτων συμμόρφωσης και αναφορά στη διοίκηση
  • Επίλυση προβλημάτων σχετικά με καθημερινές λειτουργίες στους χώρους παραγωγής
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή διαδικασιών υγείας και ασφάλειας
  • Συντονισμός και έλεγχος των εξωτερικών υπηρεσιών ελέγχου παρασίτων
  • Να παρευρίσκεται σε όλες τις συναντήσεις που σχετίζονται με τις δραστηριότητές του/της
  • Διατήρηση των σχεδίων HACCP και ενίσχυση των διεργασιών ποιότητας στην παραγωγή
  • Διατήρηση και έλεγχος της ορθής βιομηχανικής και υγιεινής πρακτικής
  • Εφαρμογή όλων των σχετικών διαδικασιών του συστήματος ποιότητας
  • Διατήρηση και ενημέρωση του αρχείου συστήματος διαχείρισης ποιότητας
  • Υιοθετεί προληπτικά μέτρα όσον αφορά την εφαρμογή άψογων προδιαγραφών ποιότητας, ασφάλειας και υγιεινής των τροφίμων
  • Συντονίζει και λαμβάνει μέρος στις εσωτερικές και εξωτερικές επιθεωρήσεις
  • Εποπτεύει και συντονίζει την υλοποίηση διορθωτικών και προληπτικών ενεργειών
  • Έχει την ευθύνη για την εκπαίδευση του προσωπικού σε θέματα ποιότητας και δημιουργεί κουλτούρα τήρησης διαδικασιών
  • Έχει την ευθύνη για τη μελέτη, ανάπτυξη και τεκμηρίωση του συστήματος ποιότητας ISO 22000: 2005 και τη συνεχή βελτίωσή του
  • Άλλα σχετικά καθήκοντα οποιασδήποτε φύσεως που του/της ανατίθενται σε σχέση με εργασίες που αφορούν τη διαχείριση της εταιρίας

Δεξιότητες/προσόντα:

Ψάχνουμε για ένα άτομο που είναι/έχει:

  • Ομαδικός παίκτης.
  • Ισχυρές οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Ισχυρές δεξιότητες διαχείρισης χρόνου.
  • Ισχυρές δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων.
  • Ισχυρή ηγετική ικανότητα και ανθρώπινες δεξιότητες και να είναι δυναμικό και ευέλικτο ανάλογα με τις καταστάσεις.
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση και τήρηση αυστηρών προθεσμιών.
  • Βασικές γνώσεις υπολογιστών για πακέτα του Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint).

Τα άτομα που ψάχνουμε πρέπει να έχουν:

  • Πτυχίο ή Δίπλωμα στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, Τεχνολογία Τροφίμων ή οποιοδήποτε άλλο αντίστοιχο δίπλωμα.
  • Ευφράδεια στα ελληνικά και αγγλικά.
Ημερομηνία:07.05.2019
Πηγή:www.skywalker.gr

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Η λίστα με όλα τα διαθέσιμα Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων

Η Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων είναι μία εκπτωτική κάρτα, η οποία απευθύνεται σε νέους ηλικίας από 13 έως 30 ετών και προσφέρει στους κατόχους της εκπτώσεις τόσο στην Ελλάδα όσο και σε 37 ακόμα χώρες του εξωτερικού, σε κατηγορίες προϊόντων και υπηρεσιών, όπως: πολιτισμός, εκπαίδευση, καταστήματα, μεταφορές, τουρισμός, υγεία.Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Νεα σε μορφη RSS

Αναζήτηση Εργασίας
Ανακοινώσεις
Υποτροφίες

Disabled.GR

Disabled.gr - Portal για την αναπηρία

ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΚΑΙ/Η' ΜΑΘΗΣΙΑΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Στο πλαίσιο των στοχευμένων δράσεων της Επιτροπής Ερευνών του Παν/μιου Θεσσαλίας υλοποιείται το έργο «H πρόσβαση των Φοιτητών με Ειδικές Ανάγκες στο φυσικό και μαθησιακό περιβάλλον του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας» (Επ. Υπεύθυνη Μάγδα Νικολαραΐζη). Το πρόγραμμα περιλαμβάνει την καταγραφή των αναγκών των φοιτητών/τριών με αναπηρίες ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (ΦμεΑ) σχετικά με την προσβασιμότητά τους στο ΠΘ, την υποστήριξη των ΦμεΑ από τους συμφοιτητές τους που λειτουργούν ως βοηθοί και την υποστήριξη των διδασκόντων με ΦμεΑ. Για τους βοηθούς θα υπάρχει και μία συμβολική αμοιβή.
Παρακαλούνται οι φοιτητές και οι διδάσκοντες του ΠΘ να επισκεφτούν την ιστοσελίδα του προγράμματος http://prosvasi.uth.gr για να ενημερωθούν για το πρόγραμμα, να βρουν πληροφορίες για τα άτομα με αναπηρία και επίσης  να συμπληρώσουν και να υποβάλλουν ηλεκτρονικά τα σχετικά έντυπα.

Research Jobs

Η στήλη Research Jobs http://www.researchgate.net/jobs/research/ της πλατφόρμας ResearchGate δίνει τη δυνατότητα αναζήτησης εργασίας στον ερευνητικό τομέα, σε οργανισμούς ανά τον κόσμο.

Polls

Είναι χρήσιμος αυτός ο δικτυακός τόπος (site)

Τελευταία Νέα

Stats

Μέλη : 5
Περιεχόμενο : 20757
Εμφανίσεις Περιεχομένου : 11928927