Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Engineer/Software Developer

Engineer/Software Developer

Engineer/Software Developer (GD-ENG-19)

Τοποθεσία: Κάτω Σχολάρι, Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Περιγραφή της θέσης: Η θέση αφορά Junior Developer για το τμήμα Geometry division – CAD integration και έχει αντικείμενο την έρευνα, ανάλυση και υλοποίηση αλγορίθμων γεωμετρίας και μαθηματικών, με στόχο την συντήρηση, βελτίωση και ανάπτυξη εργαλείων σχεδίασης και επεξεργασίας γεωμετρικών δεδομένων (CAD-CAE).Η εργασία γίνεται σε περιβάλλον προγραμματισμού Linux/Windows, χρησιμοποιώντας γλώσσες προγραμματισμού C και C++.Το σύνολο σχεδόν της προφορικής και γραπτής επικοινωνίας καθώς και η τεκμηρίωση/σχολιασμός των αλγορίθμων στον κώδικα γίνονται στα Αγγλικά.

Απαιτούμενα προσόντα:

Πτυχίο πολυτεχνικής σχολής ή σχολής θετικών επιστημών

• Καλή γνώση και εμπειρία προγραμματισμού

• Γνώσεις μεθόδων Αριθμητικής Ανάλυσης

• Γνώση υπολογιστικής γεωμετρίας / εφαρμοσμένων μαθηματικών

• Γνώση Αγγλικής γλώσσας

• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Προσόντα που θα συνεκτιμηθούν:

• Εμπειρία προγραμματισμού σε C ή C++

• Γνώση και εμπειρία σε προγράμματα CAD

• Γνώση δομών CAD και γεωμετρικών πυρήνων (geometry kernels)

• Γνώσεις πεπερασμένων στοιχείων