Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πτυχιούχοι Νοσηλευτικής

ΒΟΗΘOΙ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ/ΒΟΗΘΟΙ ΓΗΡΙΑΤΡΙΚΗΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ ΣΑΣ:

• Φροντίδα των ηλικιωμένων
  • Σερβίρισμα και σίτιση των ηλικιωμένων

ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ:

• Μόνιμη και πλήρη εργασία με όλες τις νόμιμες αποδοχές (Δώρα-Αδειες-Επιδόματα).
  • Υπολογισμός των προσαυξήσεων στη συνολική αμοιβή χωρίς κρυφές παγίδες!
  • Εργασία πέντε ημέρες την εβδομάδα (από Δευτέρα έως Κυριακή) με δυνατότητα νόμιμης υπερεργασίας βάσει νόμου
  • Για τις πρώτες εβδομάδες παροχή καταλείματος και βοήθεια στην μετέπειτα εύρεση σπιτιού και μετεγκατάσταση σε αυτό
  • Υποστήριξη σε διάφορα θέματα σχετικά με την ένταξη στη νέα χώρα εργασίας, όπως διαμονή και γραφειοκρατία
  • Στολές εργασίας καθώς και εργασιακός εξοπλισμός
  • Εκπτωτικά κουπόνια σε: Zalando, SKY, Sony και σε περισσότερους από 150 άλλους συνεργάτες
  • Ατομική περαιτέρω εκπαίδευση

ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΑΣ:

• Πτυχίο Νοσηλευτικής ΤΕΙ-ΑΕΙ ή Βοηθός Νοσηλευτικής Γενικής Νοσηλείας ΙΕΚ-ΕΠΑΛ-ΕΠΑΣ (Δημόσιο ή Ιδιωτικό με πιστοποίηση)
  • Εναλλακτικά δεκτή βεβαίωση ιδιώτη ή οργανισμού από την οποία να αποδεικνύεται η εμπειρία στην φροντίδα ηλικιωμένων ατόμων τουλάχιστον 200  ωρών.
  • Πιστοποιητικό γλωσσομάθειας της Γερμανικής γλώσσας σε επίπεδο τουλάχιστον Β1
  • (Μαθήματα Γερμανικής γλώσσας για περαιτέρω ανάπτυξή της παρέχονται απο εμάς)
  • Προθυμία για περαιτέρω επαγγελματική κατάρτιση
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες